سازمان بهداشت جهانی واکسن روسیه را بررسی می‌کند

سازمان بهداشت جهانی واکسن روسیه را بررسی می‌کند

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی گفت: این سازمان در ارتباط با صلاحیت نخستین واکسن احتمالی کووید 19 در جهان با روسیه تماس نزدیکی دارد.

مجله آنلاین موبنا – به گزارش شینهوا، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی روز سه‌شنبه گفت: این سازمان در ارتباط با صلاحیت نخستین واکسن احتمالی کووید ۱۹ در جهان با روسیه تماس نزدیکی دارد.

تارک جاسارویچ، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در یک نشست مطبوعاتی مجازی گفت: ما با مقامات بهداشت روسیه در تماس نزدیکی هستیم و بحث و گفتگو در مورد صلاحیت احتمالی واکسن توسعه داده این کشور برای کرونا واکسن توسط سازمان بهداشت جهانی در حال انجام است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز گذشته اعلام کرد این کشور نخستین واکسن ویروس کرونای جهان را ثبت کرده است.

این واکسن با همکاری مشترک وزارت دفاع این کشور و موسسه تحقیقات گامالیا ساخته شد. آزمایشات بالینی این واکسن در هجدهم ماه ژوئن انجام گرفت و تمامی ۳۸ داوطلب دریافت کننده این واکسن در برابر ویروس مصون هستند.

جاسارویچ افزود: کیفیت هر واکسن مستلزم بررسی دقیق و ارزیابی همه داده‌های مورد نیاز برای ایمنی و کارآیی است.

وی گفت: هر کشور دارای نهادهای نظارتی ملی است که استفاده از واکسن در قلمرو خود را تأیید می‌کند.

پوتین اظهار امیدواری کرده که تولید انبوه واکسن ثبت شده در روسیه باید در آینده نزدیک آغاز شود و واکسیناسیون به طور داوطلبانه در دسترس همه افراد این کشور خواهد بود.

معاون نخست وزیر روسیه، پیش بینی می‌کند تولید واکسن در پایان ماه آگوست یا آغاز ماه سپتامبر آغاز شود و کارمندان بهداشت و درمان اولین کسانی خواهند بود که واکسینه می‌شوند.

 منبع: فارس 

دنبال کنید @ اینستاگرام