سدان ۸۵۰۰ دلاری چینی که بیشتر به کراس شباهت دارد! (+تصاویر)

در نمای جانبی نیز تا انتهای برش درب عقب شرایط یکسانی بین دو مدل وجود دارد اما بعد از آن در نمونه سدان شرایط طراحی فست بک یا کوپه و در نمونه واگن امتداد شیب سقف را شاهد هستیم.

مجله آنلاین موبنا؛ مازیار دانیالی – برند خودرویی بائوجون محصول همکاری ۳ کمپانی جنرال موتورز، سایک موتور و وولینگ اتومبیل است. این برند در سال ۲۰۱۰ و با همکاری نزدیک جنرال موتورز کار خود را آغاز کرد. دفتر مرکزی بائوجون در لیوژو قرار دارد.

بائوجون در ۸ اگوست از دو مدل جدید RC-5 و RC-5W بطور رسمی رونمایی کرد. RC-5W که دبلیو در نامگذاری آن به واگن اشاره دارد در ۱۳ تریم و با برچسب قیمت ۸۵۰۰ تا ۱۷۵۰۰ دلار عرضه خواهد شد. RC-5 نیز که به عنوان نسخه سدان معرفی شده! از ۸۵۰۰ تا ۱۶۲۰۰ دلار قیمت می خورد.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید این محصولات بیشتر شبیه به کراس بلند هستند تا سدان و واگن! اما به هر ترتیب خودروساز نظر دیگری داشته است.

هر دو خودرو در بخش دماغه ظاهر یکسانی دارند که شامل چراغ اصلی باریک و خطی به همراه بامپر(سپر) عضلانی با فضای بزرگی برای قرار گیری مه شکن ها می شود.

در نمای جانبی نیز تا انتهای برش درب عقب شرایط یکسانی بین دو مدل وجود دارد اما بعد از آن در نمونه سدان شرایط طراحی فست بک و در نمونه واگن امتداد شیب سقف را شاهد هستیم.

RC-5

RC-5

RC-5W

RC-5W

از منظر ابعاد مدل سدان برابر با ۴۶۵۰ میلیمتر در طول، ۱۸۰۶ میلیمتر در عرض و ۱۴۵۸ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز برابر با ۲۷۰۰ میلیمتر است.

در نمونه واگن ابعاد در طول برابر با ۴۶۸۵ میلیمتر، در عرض ۱۸۰۶ میلیمتر و در ارتفاع ۱۴۶۵ میلیمتر است. فاصله بین محورها در این مدل نیز ۲۷۰۰ میلیمتر محاسبه شده است.

بنابراین نمونه واگن ۳۵ میلیمتر در طول و ۷ میلیمتر در ارتفاع توسعه بیشتری داشته است.

چراغ های اصلی عقب در هماهنگی با نمونه جلو، ساده، باریک و متصل هستند.

بائوجون RC-5؛ سدان 8500 دلاری چینی که بیشتر به کراس شباهت دارد! (+تصاویر)

نکته جالب در طراحی داخل کابین به هماهنگی کنسول اصلی با طراحی دماغه و همچنین انتهای خودرو مربوط می شود. اینجا خبری از منحنی های پر زرق و برق نیست. همه چیز خطی اما زیبا طراحی شده است.

یک نمایشگر دیجیتال ۷ اینچی جایگزین نشانگر سنتی آمپر و یک نمایشگر لمسی ۱۰.۲۵ اینچی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی کنار آن قرار گرفته است. صندلی راننده با تنظیم ۶ جهته الکترونیکی و صندلی سرنشین جلو با تنظیم ۴ جهته دستی از دیگر ویژگی های کابین است.

بائوجون RC-5؛ سدان 8500 دلاری چینی که بیشتر به کراس شباهت دارد! (+تصاویر)

سیستم تهویه بائوجون نیز از فناوری تصفیه هوا PM2.5 filtration استفاده می کند.

در بخش پیشرانه نمونه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی و همچنین نمونه توربوی همین مدل قابل سفارش است. میزان خروجی مورد اول ۹۹ اسب بخار و گشتاور ۱۴۳ نیوتن متر است. میزان خروجی مدل توربو نیز ۱۴۷ اسب بخار با گشتاور ۲۵۰ نیوتن متر اعلام شده است.

در بخش جعبه دنده نیز نمونه ۶ سرعته دستی و ۸ سرعته سی وی تی قابل سفارش است.

اعداد مربوط به پیشرانه تنفس طبیعی برای خودرویی با این ابعاد حقیقتا ناامید کننده به نظر می رسد!

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا