شگفتی‌های طبیعت؛ دره‌ی جیوژایگو (+فیلم)

دره‌ی جیوژایگو، دره‌ای پنهان در اعماق کوه‌های هیمالیاست که حاصل فرسایش آب‌های پرخروش و سرکش است. دره‌ی جیوژایگو، یکی از پارک‌های ملی کشور چین در شمال استان سیشوآن است. این پارک ملی زیبا با مساحتی بیش از 72.000 هکتار مملو از آبشارهای شگفت‌انگیز و دریاچه‌های رنگین است.

مجله آنلاین موبنا؛ مریم عباسی – دره‌ی جیوژایگو چهار فصل متفاوت و زیبا دارد: بهار گرم و آفتابی، تابستان گرم، پاییز خنک و رنگارنگ و زمستان سرد و برفی. با شروع ماه مارس، هوای این دره رفته رفته گرم می‌شود. طی فصل بهار،گل‌های وحشی این ناحیه شکوفه می‌زنند. هوای فصل تابستان گرم است، اما خیلی داغ و سوزان نیست. تابستان‌ با عصرهای بارانی‌اش، آب حوضچه‌ها، دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و آبشارها را تامین می‌کند و مناظر بدیع و حیرت‌انگیزی به وجود می‌آورد.

با تغییر رنگ و افتادن برگ‌ها از درختان، این دره را طی فصل رنگارنگ پاییز به چشم‌اندازی بهشتی و چشم‌نواز تبدیل می‌کند. هر گوشه‌ی دره‌ی جیوژایگو با رنگ‌های قرمز، زرد، نارنجی و رنگ‌های دیگر مزین می‌شود که بسیار شگفت‌آور است.
دمای هوای این ناحیه در فصل زمستان بین 1- تا 3 درجه سانتیگراد متغیر است. درختان، صخره‌ها و کوه‌های پوشیده از برف در این دره جایی شبیه به سرزمین عجایب بلوری را در ذهن‌ها تداعی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 6 =

دنبال کنید @ اینستاگرام