پونتیاک شبح؛ یکی از خاص ترین خودروهای جهان که هیچ راز پنهانی ندارد! (+تصاویر)

تمام قسمت های بدنه این خودرو از پلاستیک اکریلیک(متیل متاکریلات) تولید شد که این ماده یکی از سخت‌ترین ومحکم‌ترین پلیمرها باشفافیتی بالاتر از شیشه و سطحی صیقلی وبراق ومقاوم در برابر عوامل جوی است.

مجله آنلاین موبنا؛ مازیار دانیالی پونتیاک یکی از محبوب ترین نام ها در صنعت خودروی جهان است که فعالیت خود را در سال 1926 میلادی آغاز کرد و در سال 2010 باتوجه به مشکلاتی که درگیر آن بود؛ فعالیت های خود را بطور کامل متوقف کرد. به رغم این رویداد؛ همچنان خودروهای افسانه ای پونتیاک نزد علاقه مندان به این حوزه جایگاه و ارزش بالایی دارد و این نام هیچگاه عظمت خود را از دست نداده است.

جی6 مدل 2009 آخرین مدل پونتیاک تولیدشده توسط جنرال موتورز

جی6 مدل 2009 آخرین مدل پونتیاک تولیدشده توسط جنرال موتورز

در کارنامه پونتیاک محصولات شاخص بسیاری به چشم می خورد که هر کدام در زمان خود پرچمدار خلاقیت در طراحی و مهندسی موتور بوده اند اما شاید متفاوت ترین محصول این برند یا بهتر بگوئیم عجیب ترین آن، یک خودرو به نام “شبح” باشد که در سال 1939 رونمایی شد.

تمام قسمت های بدنه این خودرو از پلاستیک اکریلیک(متیل متاکریلات) تولید شد که این ماده یکی از سخت‌ترین ومحکم‌ترین پلیمرها باشفافیتی بالاتر از شیشه و سطحی صیقلی وبراق ومقاوم در برابر عوامل جوی است. صفحات پلی متیل متاکریلات مقاومت قابل توجهی در برابر عوامل جوی و پرتو نور خورشید دارند. از خواص اپتیکال و سطح شفاف فوق‌العاده‌ای برخوردارند و در عین حال از نظر استحکام در برابر ضربه از شیشه مقاوم تر هستند. علاوه بر آن درصد جذب رطوبت بسیار کم و مقاومت کششی و الکتریکی خوبی دارند.

تولید پونتیاک مذکور در آن زمان 25 هزار دلار هزینه پیش روی جنرال موتورز قرار داد اما با استقبال بالای مخاطبان روبرو شد. بعدها این خودرو چندبار تغییر مالکیت داشت و تا 500 هزار دلار هم معامله شد. کیلومتر شمار این خودرو عدد 138 کیلومتر را نشان می دهد و به عنوان اولین خودروی فرانما(شفاف) تولید شده در آمریکا جایگاهی خاص دارد.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام