اپل برنامه مترجم خود را عرضه می‌کند

اپل برنامه مترجم خود را عرضه می‌کند

شرکت اپل در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل که ساعاتی پیش برگزار شد، اعلام کرد که یک برنامه ترجمه را در نسخه جدید سیستم عامل آیفون یعنی iOS 14 خواهد گنجاند که توانایی ترجمه 11 زبان را دارا خواهد بود.

مجله آنلاین موبنا – به گزارش انگجت، شرکت اپل امروز در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل(WWDC) فاش کرد که یک افزونه جدید و کاربردی بسیار مفید به iOS 14 اضافه خواهد شد.

به گفته اپل، این برنامه ترجمه موسوم به “Translate” به شما امکان می‌دهد تا با آن صحبت کنید یا متن مورد نظر خود را در آن بنویسید و سپس آن را به یکی از 11 زبانی که توانایی ترجمه به آنها را دارد، تبدیل می‌کند. در نهایت، متن ترجمه شده روی نمایشگر نمایش داده می‌شود و توسط یک صدا از طریق بلندگوی آیفون پخش خواهد شد.

کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل(Apple Worldwide Developers Conference) کنفرانسی است که به شکل سالیانه در کالیفرنیا و توسط شرکت اپل برگزار می‌شود. این کنفرانس در ابتدا توسط اپل به منظور نمایش نرم‌افزارها و فناوری‌ها به توسعه‌دهندگان برگزار می‌شد.

اپل می‌گوید که برنامه “Translate” از موتور عصبی آیفون برای پردازش تبدیل زبان استفاده می‌کند و کاملاً آفلاین کار خواهد کرد که هم می‌تواند برای حریم شخصی مفید باشد و همچنین در مکان‌هایی که دارای اینترنت ضعیف یا بدون اینترنت هستند، کار می‌کند.

با این برنامه پس از شروع گپ زدن با یک شخص که هم‌زبان شما نیست، می‌توانید صفحه را به حالت افقی درآورید و حالت مکالمه را فعال کنید. این کار به سادگی متن را بزرگ می‌کند تا خواندن متن ترجمه شده برای هر دو طرف آسان‌تر شود.

برنامه “Translate” باید ارتباط با کسانی که به زبان غیر انگلیسی صحبت می‌کنند را آسان کند، حال چه در زندگی روزمره باشد و چه در هنگام مسافرت به خارج از کشور.

این برنامه همزمان با عرضه iOS 14 در پاییز امسال در دسترس خواهد بود.

 منبع: ایسنا 

دنبال کنید @ اینستاگرام