قابلیت جدیدی به نسخه جدید گوگل‌مپ اضافه شد

نسخه جدید و به‌روزرسانی‌شده گوگل‌مپ به کاربران امکان استفاده همزمان از یوتیوب موزیک را نیز می‌دهد.

مجله آنلاین موبنا – گوگل به عنوان شرکت مادر و توسعه دهنده اپلیکیشن نقشه ناوبری گوگل مپ به تازگی اعلام کرده که نسخه جدید و به‌روزرسانی‌شده آن به کاربران اجازه می‌دهد به طور همزمان بدون خارج شدن از گوگل مپ از اپلیکیشن یوتیوب موزیک نیز استفاده کنند.

در اکتبر ۲۰۱۸ گوگل امکان دسترسی همزمان کاربران گوگل مپ به اسپاتیفای، گوگل پلی موزیک و اپل موزیک را فراهم کرد تا آنها بتوانند پخش آنلاین موسیقی را بدون خارج شدن از ناوبری گوگل مپ کنترل کنند. حالا به نظر می رسد که بعد از گذشت حدود دو سال این شرکت امکان پشتیبانی از سرویس یوتیوب موزیک را نیز در نسخه اندروید گوگل مپ اضافه کرده است.

بر اساس گزارش وب سایت ۹to5google، کاربران گوشی‌های اندرویدی به منظور فعال‌سازی این قابلیت جدید در ابتدا باید به فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی‌استور مراجعه کرده و گوگل مپ خود را به‌روز رسانی کنند. سپس به بخش تنظیمات گوگل مپ رفته و بر روی عبارت Navigation و سپس Default Media app ضربه زده و YouTube Music را انتخاب کنید. در این صورت کاربران به هنگام استفاده از گوگل مپ گزینه شناور با لوگوی یوتیوب موزیک را مشاهده خواهند کرد که با انتخاب آن در پایین صفحه به کنترل‌های مربوط به پخش آنلاین موسیقی در یوتیوب دسترسی خواهند داشت.

نسخه ۱۰.۴۳.۲ که جدیدترین نسخه اپلیکیشن گوگل مپ برای اندروید به شمار می رود، در هفته جاری با قابلیت پشتیبانی از یوتیوب موزیک منتشر شده است.

قابلیت جدیدی به نسخه جدید گوگل‌مپ اضافه شد

 منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا