گروه خونی که در برابر ویروس کرونا مقاوم است

مجله آنلاین موبنا – به گزارش دیلی‌میل، نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد گروه خونی افراد از آنها در برابر ویروس کرونا محافظت می‌کند.

محققان شرکت ۲۳andMe در پژوهش به این نتیجه رسیدند که احتمال ابتلای افرادی با گروه خونی «O» به ویروس کرونا ۱۸ درصد کمتر از بقیه گروه‌های خونی است.

این بررسی همچنین نشان داد، آزمایش افرادی با گروه خونی «O» که در معرض ویروس کرونا قرار داشتند، بین ۱۳ تا ۲۶ درصد کمتر از سایر گروه‌های خونی بوده است.

محققان این شرکت که در حوزه تست ژنتیک فعالیت می‌کنند می‌گویند با توجه به گروه خونی و ویروس، رابطه‌ای میان ژن ها وجود دارد.

محققان شرکت آزمایش ژنتیک 23andMe دریافتند، این ارتباط ممکن است به تغییرات موجود در ژن ABO مرتبط باشد.

برای مطالعه، این تیم بیش از ۷۵۰ هزار شرکت کننده راتحت بررسی قرار داد؛ از این تعداد ۱۰ هزار نفر آنها مبتلا به کووید ۱۹ بودند.

این یافته‌ها که هنوز در مجله پزشکی منتشر نشده و بررسی قرار نگرفته‌اند با توجه به شرایطی مانند سن، جنس، شاخص توده بدنی و شرایط پزشکی صورت گرفته است.

بیانیه ای در وبلاگ 23andMe با این مضمون آمده است:«این مطالعه در حال انجام است، با این امید که ما بتوانیم از بستر تحقیقاتی خود استفاده کنیم تا تفاوت‌ها در نحوه واکنش مردم به ویروس را بهتر درک کنیم».

در نهایت، ما امیدواریم که یافته‌های تحقیق خود را منتشر کنیم تا بینش بیشتری در مورد COVID-19 برای جامعه علمی فراهم کنیم.

 منبع: فارس 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا