لوتوس اوورا؛ اسپرت انگلیسی با قلب ژاپنی/

خودرویی که تمایلی به توقف آن ندارید! (+تصاویر)

اوورا جی تی 1440 کیلوگرمی در آزمایش ها طی 3.8 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت رسیده و بیشینه سرعت آن نیز برابر با 302 کیلومتر برساعت است.

مجله آنلاین موبنا؛ مازیار دانیالی – لوتوس یکی از برترین برندهای صنعت خودرو در حوزه تولید محصولات اسپرت است. سابقه تاسیس آن به 1948 میلادی باز می گردد و به خاطر ارائه اسپرت های سبک و کوچک شهرت جهانی دارد. علاوه بر این؛ نام لوتوس را در پروژه های خودرویی مختلفی می توان دید که در نقش طراح همکاری داشته است. دفتر مرکزی این مجموعه در نورفک انگلیس قرار دارد.

در کاتالوگ محصولات لوتوس نام اِوورا در رده تولیدات جدیدتر کمپانی قرار دارد زیرا برای اولین بار در سال 2009 معرفی و یک سال پس از آن وارد فاز تولید شد. اوورا در مدل های مختلفی ارائه می شود که از جمله می توان به مدل اس، 400، اسپرت 410، جی تی 410، جی تی 430، جی تی و نمونه های ویژه پیست اشاره کرد.

در مطلب امروز سراغ یکی از جدیدترین های این خودرو یعنی جی تی مدل 2020 می رویم تا نگاه دقیق تری به جزئیات آن داشته باشیم.

در دورانی که باید آنرا عصر توربوشارژها بدانیم؛ اوورا همچنان از سوپرشارژر استفاده می کند. موتور 3.5 لیتری 6 سیلندر این خودرو از مهندسی تویوتا بهره می برد که بطور اختصاصی برای لوتوس طراحی شده است.

میزان خروجی پیشرانه برابر با 416 اسب بخار و گشتاور 302 پوندفوت است. این مجموعه با یک جعبه دنده 6 سرعته دستی هماهنگ شده است.

اوورا جی تی 1440 کیلوگرمی در آزمایش ها طی 3.8 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت رسیده و بیشینه سرعت آن نیز برابر با 302 کیلومتر برساعت است.

سیستم اگزوز اسپرت و خروجی مرکزی آن(در قسمت میانی بامپر) صدای جذابی را ایجاد می کند تا حدی که پس از روشن کردن موتور تمایلی به توقف کار آن نخواهید داشت!

آمار مصرف سوخت برای اوورا جی تی 2020 برای هر 100 کیلومتر در شهر 13.8 لیتر، در بزرگراه 9 لیتر و در حالت ترکیبی 11.7 لیتر گزارش شده است.

خودرو از سیستم تعلیق فوق العاده ای استفاده می کند که کیفیت رانندگی در جاده را به یاد ماندنی خواهد کرد البته این کیفیت اتفاقی نیست زیرا قطعات برندهای حرفه ای مانند Eibach و Bilstein در آن حضور دارند.

طراحی ظاهری محصولات لوتوس همواره متفاوت از دیگر خودروها بوده و اساسا دلیل اصلی ماندگاری این برند نیز بر همین تفاوت استوار است. چراغ های اصلی چشم گربه ای، بامپر(سپر) ساده با ورودی های هوای بزرگ و یک درپوش موتور با هوداسکوپ(ورودی هوا) مهمترین ویژگی های دماغه اوورا جی تی را شکل داده اند.

در نمای جانبی هم با یک اسپرت کم ارتفاع سر و کار داریم که شیب متفاوت سقف آنرا مرموز و جذاب ککرده است. رینگ های استاندارد در اندازه 19 اینچی انتخاب شده است.

قیمت پایه این خودرو از 96950 دلار آغاز می شود. تصاویری که برای مطلب حاضر استفاده شد مربوط به تریم 105550 دلاری اوورا جی تی 2020 می شود.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام