الکترون وان؛ ابرخودروی الکتریکی 1341 اسب بخاری! (+تصاویر)

زمانی که الکترون وان وارد خط تولید شود تنها 140 نمونه از آن طی هر سال تولید خواهد شد. تولید نمونه اسپایدر و همچنین نمونه ویژه پیست نیز از این خودرو مدنظر کمپانی قرار دارد.

مجله آنلاین موبنا؛ مازیار دانیالی – الکترون وان نام یک ابرخودروی الکتریکی است که احتمالا در آینده خبرهای زیادی در رابطه با آن منتشر خواهد شد. این محصول پیشرانه ای 1341 اسب بخاری دارد. هنوز تصاویر رسمی آن ارائه نشده است و تنها رندرهای آن موجود است.

الکترون وان بین 372 تا 395 هزار دلار قیمت خواهد داشت و براساس برنامه های اعلام شده؛ در نمایشگاه خودروی ژنو 2021 نمونه اولیه آن رونمایی می شود.

این خودرو توسط کمپانی الکترون که دفتر مرکزی آن در آلمان قرار دارد؛ توسعه خواهد یافت. البته مراحل ساخت آن در ایتالیا و در نزدیکی بزرگانی مانند فراری، پاگانی و لامبورگینی دنبال می شود. کمپانی نوپای الکترون همچنین بدنبال راه اندازی یک تیم برای مسابقات فرمول ایی با نام Scuderia-E است. به نظر می رسد اداره کنندگان الکترون خواهان استفاده از تجربیات و دانش تولید موتورهای اسپرت در توسعه ابرخودروهای الکتریکی هستند.

الکترون وان از کامپوزیت مونوکوک با ترکیبی از کربن، آرامید و بایو فیبر استفاده خواهد کرد. در سیستم تعلیق نیز انتخاب اول فناوری پوش راد است که در خودروهای فرمول یک استفاده می شود.

با توجه به رندرهای الکترون وان؛ شباهت زیادی با دیگر ابرخودروها مشاهده می شود اما مهمترین رویداد طراحی آنرا باید از قسمت انتهایی شیب سقف تا باله عقب مشاهده کنیم که خطوط و زوایای بسیار تندی را به نمایش گذاشته است.

Armağan Arabul موسس کمپانی الکترون در بخشی از مصاحبه خود اشاره می کند که این کمپانی فقط در اندیشه تولید خودروهای اسپرت است و به هیچ عنوان به معرفی یک محصول 4 درب فکر نمی کند. اما به حضور لوگوی الکترون روی ابر موتور سیکلت الکتریکی علاقه مند است.

زمانی که الکترون وان وارد خط تولید شود تنها 140 نمونه از آن طی هر سال تولید خواهد شد. تولید نمونه اسپایدر و همچنین نمونه ویژه پیست نیز از این خودرو مدنظر کمپانی قرار دارد.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام