۱۰ شاسی بلند خبرساز بازار جهانی خودرو (+تصاویر)

اگر در گذشته سدان ها، کوپه ها و استیشن واگن ها بر بازار خودرو فرمانروایی می کردند؛ این روزها مشتریان عاشق خودروهایی شده اند که ارتفاع بیشتری از زمین دارند!

مجله آنلاین موبنا؛ مازیار دانیالی – رشد سریع تقاضا برای محصولات به اصطلاح شاسی بلند شامل اس یو وی و کراس اوور در بازار جهانی طی ۲دهه گذشته یکی از مهمترین رویدادهای اثرگذار بر صنعت جهانی خودرو محسوب می شود.

اگر در گذشته سدان ها، کوپه ها و استیشن واگن ها بر بازار خودرو فرمانروایی می کردند؛ این روزها مشتریان عاشق خودروهایی شده اند که ارتفاع بیشتری از زمین دارند! و براساس آمار موجود این روند همچنان رشد صعودی خود را دنبال می کند.

با توجه به آنچه که مطرح شد؛ در مطلب امروز نگاهی خواهیم داشت به یک لیست جالب از کراس اوورها و شاسی بلندهای کاملی که اخبار مرتبط با آنها بیشترین میزان مخاطب را به خود اختصاص داده است.

توجه: در ادامه تصاویری می آید که ممکن است نمونه های رسمی تایید شده توسط کمپانی نباشد.

استون مارتین دی بی اکس کوپه/سه ردیف صندلی

10 شاسی بلند خبرساز بازار جهانی خودرو (+تصاویر)

نسخه ۷ نفره دی بی اکس با سه ردیف صندلی یکی از جذاب ترین محصولاتی است که طرفداران کلاس شاسی بلند انتظار ارائه آن به بازار را دارند. خودرویی که مقداری در طول افزایش اندازه دارد اما با همان فاصله بین محورهای نمونه دو ردیف صندلی ارائه خواهد شد. علاوه بر این، احتمال ارائه دی بی اکس کوپه نیز مطرح شده که سقف و ستون ها ارتفاع کمتری دارند و در طراحی بخش دماغه از الگوی تهاجمی تری استفاده خواهد شد.

 

بوگاتی اس یو وی

10 شاسی بلند خبرساز بازار جهانی خودرو (+تصاویر)

مدت زیادی است که رندرهای مربوط به شاسی بلند بوگاتی در فضای رسانه منتشر می شوند. برخی از آنها چنان فانتزی است که حتی طراحان بوگاتی را نیز به تعجب وا می دارد. اما منطقی ترین تصاویر منتشر شده که خبر از یک شاسی بلند تمام الکتریکی می دهد، نمونه ای است که آنرا مشاهده می کنید. پیش بینی می شود در تولید این محصول بوگاتی با ریماک(تولیدکننده خودروهای اسپرت الکتریکی از کرواسی) همکاری داشته باشد.

 

کادیلاک اسکالید الکتریکی

10 شاسی بلند خبرساز بازار جهانی خودرو (+تصاویر)

کادیلاک را غول پرمصرف آمریکایی می شناسیم اما این لقب قطعا مربوط به دوران گذشته می شود. این خودروساز که کلاس خاص خود را در صنعت خودرو دارد و پایه گذار بسیاری از پیشرفت های کنونی در صنعت جهانی خودرو است(اینجا) مدتهاست که از موتورهای بهینه در محصولات خود استفاده می کند. یکی از پیش بینی های جذاب برای کادیلاک؛ ارائه نمونه تمام الکتریکی از برند محبوب اسکالید است. استفاده از فناوری اختصاصی Ultium battery جنرال موتورز در این محصول و ارائه آن به بازار در سال ۲۰۲۳ بسیار به واقعیت نزدیک شده است.

 

کادیلاک لیریک

10 شاسی بلند خبرساز بازار جهانی خودرو (+تصاویر)

زمانی که درباره محصولات الکتریکی کادیلاک صحبت می کنیم قطعا مهمترین برنامه این کمپانی “لیریک” نام خواهد داشت. تولید کادیلاک لیریک در کارخانهٔ جنرال موتورز در دیترویت صورت می‌گیرد. این غول خودروسازی آمریکایی برای تولید محصولات الکتریکی خود در این کارخانه ۲.۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده است.

لیریک را همچنین می توان سبکی جدید در ساختار طراحی کادیلاک دانست.

 

فراری پرسوناگ(پورسانگوئه)

10 شاسی بلند خبرساز بازار جهانی خودرو (+تصاویر)

کراس اوور متفاوت کمپانی فراری که احتمالا با دو گزینه در بخش موتور ارائه می شود. یکی نمونه ۱۲ سیلندر و دیگری هیبریدی ۸ سیلندر. باتوجه به بحران جهانی کرونا احتمالا سال ۲۰۲۳ باید منتظر این محصول باشیم.

 

اینفینیتی کیو اکس اینسپایریشن

10 شاسی بلند خبرساز بازار جهانی خودرو (+تصاویر)

نسخه مفهومی این محصول به شدت استعداد حضور در خط تولید انبوه را دارد. یک کراس اوور تمام الکتریکی بسیار زیبا که در حد نام اینفینیتی ظاهر خواهد شد.

 

لامبورگینی اوروس سوپرلگرا

10 شاسی بلند خبرساز بازار جهانی خودرو (+تصاویر)

این محصول را فقط برای آنهایی که یک هیولای بلندقامت می خواهند و البته توانایی مالی بالایی دارند، کنار خواهیم گذاشت! نسخه ای تیونینگ شده از نمونه پایه اوروس با جزئیاتی دوست داشتنی از فیبرکربن و ظاهری تهاجمی تر از همیشه.

 

لندروور دیفندر اسپرت

10 شاسی بلند خبرساز بازار جهانی خودرو (+تصاویر)

دیفندر جدید را در مدل های ۹۰ و ۱۱۰ دیده ایم که حقیقتا طراحی زیبایی دارند اما باید منتظر یک نمونه کوچک و حجیم آن(فعلا با نام بیبی دیفندر!) بواسطه جزئیات جدید برای کیت بدنه هم باشیم که با نام تریم اسپرت از راه برسد!

 

لینکلن الکتریکی

10 شاسی بلند خبرساز بازار جهانی خودرو (+تصاویر)

همکاری فورد با استارت آپ آمریکایی ریوین زمینه را برای ساخت شاسی بلند لینکلن تمام الکتریکی کاملا فراهم کرده است. برای این برنامه ایویتر گرند تورینگ گزینه بسیار مناسبی به نظر می رسد؛ خودرویی که نمونه پلاگین هیبرید آنرا پیش از این در گروه خودروی عصر ایران معرفی کرده ایم(اینجا).

 

لوتوس اس یو وی

10 شاسی بلند خبرساز بازار جهانی خودرو (+تصاویر)

لوتوس را با اسپرت های کم وزن و جمع و جور آن می شناسیم، اما این برند نیز ظرفیت تولید یک شاسی بلند جذاب را دارد و البته قصد دارد فرمول های کاهش وزن را در این محصول نیز وارد کار کند. شاسی بلند لوتوس تبدیل به نخستین خودروی موتور جلوی کمپانی مذکور از زمان ارائه اِلان در سال ۱۹۹۶ خواهد شد.

 منبع: عصرایران 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا