همراه اول

عملکرد ۱۲ ماهه «همراه» بررسی شد /کسب بازدهی ۱۱۵ درصدی

همراه اول با ارائه گزارش عملکرد اسفند و ۱۲ ماه سال گذشته، کسب درآمد ۱۷.۵ هزار میلیارد تومانی را به ثبت رساند و با رشد ۲۵ درصدی نسبت به دوره مشابه قبل روبرو شد.

مجله آنلاین موبنا – شرکت ارتباطات سیار ایران که با سرمایه 1.92 هزار میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات بورس حضور دارد، گزارش عملکرد اسفند و 12 ماهه سال گذشته را منتشر کرد و در جریان معاملات شنبه با رشد 5 درصدی قیمت سهام و صف خرید روبرو شد.

بر این اساس، “همراه” در دوره یک ماهه 1.6 هزار میلیارد تومان از کارکرد مشترکین خطوط دائمی و اعتباری، استفاده از امکانات شبکه توسط سایر شبکه های تلفن همراه، فروش خطوط جدید تلفن همراه، خالص خدمات ارزش افزوده و سایر درآمد داشته است.

این شرکت در عملکرد 12 ماهه 17.5 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد رشد داشته است. بیشترین درآمد کسب شده طی دوره اسفند از کارکرد مشترکین خطوط اعتباری به میزان 836.4 میلیارد تومان (معادل 52 درصد درآمد) و کارکرد مشترکین خطوط دائمی بالغ بر 640.9 میلیارد تومان بوده (معادل 40 درصد درآمد) است.

بررسی بازدهی سهام این شرکت از ابتدای سال جاری تا 28 اسفند نشان می دهد قیمت هرسهم “همراه” در پنجم فروردین 18726 ریال بوده و با احتساب افزایش سرمایه 100 درصدی (در 29 اردیبهشت ) و سود 3125 ریالی هر سهم طی 222 روز کاری به قیمت 18393 ریالی رسیده که حکایت از بازدهی جالب 114.8 درصدی دارد که 5.5 برابر سود سپرده بانکی است .

این درحالی است که بررسی بازدهی این شرکت از ابتدای سال تا پایان بهمن نیز نشان از روند مثبت 95.2 درصدی داشت که نسبت به ماه گذشته پیشرفت داشته است.

 منبع: بورس نیوز

دنبال کنید @ اینستاگرام