مهندس صدري: رویکرد مخابرات در سال جدید، ادامه توسعه و نوسازي شبکه‌های ارتباطي كشور و توجه حداکثری به خدمات پس از فروش است

مهندس صدري: رویکرد مخابرات در سال جدید، ادامه توسعه و نوسازي شبکه‌های ارتباطي كشور و توجه حداکثری به خدمات پس از فروش است

مديرعامل شرکت مخابرات ایران با بيان اينكه اين شرکت در سال جدید نیز در حوزه سرمایه‌گذاری و توسعه شبکه مخابرات کشور گام برمی‌دارد، افزود: ادامه روند توسعه و نوسازي شبکه‌های ارتباطي كشور و توجه به خدمات پس از فروش در تمام لایه‌ها از مهم‌ترین برنامه‌های شركت مخابرات ايران در سال ۱۳۹۹ است.

مجله آنلاین موبنا – به گزارش موبنا به نقل از اداره كل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس سيدمجيد صدري ضمن اعلام اين مطلب تصريح كرد: شرکت مخابرات ایران، طی یکسال گذشته، توانست با اتخاذ سیاست‌های حمايتي از جمله همکاری با تولیدکنندگان داخلی، مدیریت مؤثر هزینه‌ها و انجام پروژه‌های بهبود، جایگاه خود را در عرصه داخلی حفظ و تقويت نمايد.

مديرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین اظهار داشت: با استفاده از توان متخصصان داخلی در حوزه ارتباطات، در سال ۱۳۹۸ توسعه چشمگیری در استفاده از تجهیزات داخلی با تکیه بر توان تولیدکنندگان داخل کشور انجام شد.

وي افزود: علی‌رغم تحریم‌های همه‌جانبه با حمايت از تولیدکنندگان داخلي بخش عظيمي از نيازهاي فني شركت در راستاي رونق توليد داخل برطرف شد، به‌نحوی‌که در سال گذشته با رویکرد تکیه‌بر نهضت تولید داخل، علاوه بر کاهش وابستگی به شرکت‌های خارجی، از فرصت‌های خلق ایده و تولید فناوری در داخل کشور حمایت‌های شایانی انجام شده است.

مديرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به وقوع حوادث غيرمترقبه مانند سيل، زلزله در سال ۹۸ از تأمین نيازهاي هموطنان در اين ايام به طور كامل توسط مخابرات ياد كرد و افزود: در تمام سال گذشته از ارتباطات پايدار در زمينه ثابت و ديتا در مناطق مختلف کشور برخوردار بوديم.

مهندس سیدمجید صدری با اشاره به اهم دستاوردهاي شركت گفت: رسیدن به توسعه ۲۵۰۰ كيلومتر فيبر نوري، ۲۵۰ كيلومتر كابل مسي، نصب و راه‌اندازي بيش از دويست و پنجاه سايت واي فاي عمومي كه در سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد، از اقدامات مهم بوده است

وي افزود: در سال گذشته، تعداد پورت‌های اينترنت پرسرعت بهره‌برداری شده با رشد ۸ درصدي به پنج و نيم ميليون پورت، ميزان منصوبه تلفن ثابت به ۳۷ ميليون و ضريب نفوذ تلفن ثابت به ۳۷ درصد رسيد.

وی همچنین گفت: تحقق دسترسي سريع به خدمات در تمام لایه‌ها، ارائه خدمات و سرویس‌های موردنیاز اپراتورهاي همراه و ثابت، افزايش تعداد روستاهاي داراي اينترنت پرسرعت به ۱۴هزار و ۵۰۰ و رسيدن روستاهاي داراي ارتباط به ۵۱ هزار روستا از جمله مهم‌ترین دستاوردها در سال ۹۸ بوده است.

وی همچنین گفت: بهبود قابل‌توجه در شاخص‌های کیفی شبکه اعم از latency، جیتر و کاهش پینگ، برای اکثر مشتریان اینترنت پرسرعت شرکت در ماه‌های گذشته محسوس بوده است.

وي با اعلام اینکه ۵۵ درصد سهم بازار و ترافیک باند پهن ثابت در سراسر کشور متعلق به شرکت مخابرات ایران است: گفت، سهم ترافيك مصرفي كل کشور در انتهای سال به ۸۴۰۰ترابایت رسید. وی همچنین اظهار داشت: افزایش رضایتمندی و توسعه خدمات کاربرپسند، ارائه کمپین‌های مختلف در جهت رفع نيازهاي مشتريان، افزايش شش درصدي شاخص nps (رضایت‌مندی مشتریان) نیز از اقدامات مهم سال ۹۸ بود.

مهندس صدري گفت: ارزش بازار سهام مخابرات ايران رشد ۱۸۵ درصدي را در سال ۹۸ تجربه كرد و ميانگين قيمت هر سهم شركت مخابرات به رشد سه و نيم برابري رسيد.

مديرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین گفت: در راستاي تحقق و ترویج، خدمات الکترونیک و ارائه درگاه‌های مختلف غيرحضوري مانند ارتقاي سامانه ۲۰۰۰، ارتقاي سامانه ۲۰۲۰، كد دستوري ستاره ۲۰۲۰ مربع و بخش مخابرات من در پرتال شركت مخابرات انجام شده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با تأکید بر استفاده بهینه از تمام ظرفیت‌های دولت الکترونیک خاطرنشان کرد: با توجه به ایفای نقش مسئولیت‌اجتماعی خود، و توجه بیشتر به دولت الکترونیک، در سال ۹۸ قبوض کاغذی کارکرد هزینه تلفن ثابت مشترکان را در تمام استان‌ها و مناطق مخابراتی حذف شد.

وي افزود: حذف قبوض كاغذي تلفن ثابت در سراسر كشور باعث كمك به حفظ محیط‌زیست و صرفه‌جویی حدود ۱۰۰ ميليارد توماني شد.

مهندس سیدمجید صدری در پایان سخنان خود ضمن آرزوی سالی خوش برای همکاران و تشكر از فعالیت‌های شبانه‌روزی و جهادي تمام كاركنان، از حمایت‌های سهامداران شركت، اعضاي هيات مديره و مجموعه وزارت ارتباطات در مسير تحقق اهداف پیش‌بینی شده قدرداني كرد.

دنبال کنید @ اینستاگرام