پلاگین هیبرید جدید در یکی از پرفروش ترین های تاریخ ب ام و (+تصاویر)

در بخش پیشرانه از تپنده 2 لیتری 4 سیلندر مجهز به توربوشارژر استفاده شده است. تا اینجای کار اتفاق جدیدی روی نداده زیرا همین پیشرانه در مدل های فعلی سری3 نیز حضور دارند. اما به آن یک موتور الکتریکی با باتری لیتیوم یون 12 کیلووات ساعت اضافه شده است.

مجله آنلاین موبنا؛ مازیار دانیالی – بی شک سری3 یکی از محبوب ترین محصولات کمپانی ب ام و و همچنین تاریخ صنعت خودرو است که از سال 1975 تا کنون 7 نسل متوالی از آن روانه بازار شده است. آنهم محصولاتی با تنوع بالا در طراحی بدنه که شامل سدان، کوپه، کانورتیبل، استیشن و هاچ بک بوده و بخش قابل توجهی از فروش ب ام و را نیز به خود اختصاص داده است.

به تازگی اطلاعاتی در رابطه با مدل 330ایی ارائه شده که نوع نامگذاری این محصول خبر از رویکرد فناورانه در بخش پیشرانه آن می دهد. 330ایی همچنین یک تریم اکس درایو را نیز شامل می شود که هر دو محصول از فناوری پلاگین هیبرید استفاده می کنند.

در بخش طراحی همان ظاهر اسپرت و تهاجمی سری3 را شاهد هستیم که طی سال ها به عنوان شناسنامه ای برای این خانواده عمل کرده است. سدان های جمع و جور و پرقدرت سری3 هر بیننده ای را مجذوب خود می کنند و این یک قانون ثابت از اواسط دهه 80 میلادی تا کنون است.

چراغ های اصلی جلو با الگوی جدید و گرافیک فوق العاده حرفه ای در هماهنگی با گریل(جلوپنجره) سنتی باواریایی ها منظره بینظیری را شکل داده است. هودلاین ها(خطوط روی درپوش موتور)، بامپر اسپرت و ورودی های هوای اسپرت را نیز به آنچه مطرح شد؛ اضافه کنید.

در بخش پیشرانه از تپنده 2 لیتری 4 سیلندر مجهز به توربوشارژر استفاده شده است. تا اینجای کار اتفاق جدیدی روی نداده زیرا همین پیشرانه در مدل های فعلی سری3 نیز حضور دارند. اما به آن یک موتور الکتریکی با باتری لیتیوم یون 12 کیلووات ساعت اضافه شده که این باتری زیر صندلی سرنشین جانمایی شده است.

خروجی این موتور در مجموع برابر با 288 اسب بخار است و گشتاور نیز برابر با 310 پوندفوت محاسبه شده است. از اعداد مورد اشاره؛ 107 اسب بخار و 77 پوندفوت گشتاور مربوط به موتور الکتریکی خودرو است.

این مجموعه با یک جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک هماهنگ شده است.

اما ب ام و یک هدیه مخصوص برای طرفداران سرعت دارد! سیستمی به نام اکسترا بوست که در حالت رانندگی اسپرت می تواند 40 اسب بخار اضافی را برای 10 ثانیه وارد چرخه عملکرد موتور کند.

در آزمایش ها، این خودرو طی 5.6 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت رسیده است. این آمار برای مدل اکس درایو (تمام چرخ محرک) برابر با 5.7 ثانیه محاسبه شده است.

برای آنهایی که یک رانندگی کاملا بی صدا را می خواهند و یا برای مدتی از صدای غرش های پیشرانه بنزینی سری3 خسته شده اند! بخش الکتریکی پیشرانه هیبریدی پیمایش 35 کیلومتر در حالت الکتریکی خالص را تضمین می کند. این آمار برای مدل اکس درایو به 32 کیلومتر کاهش می یابد.

قیمت پایه 330ایی از 45545 دلار آغاز می شود. قیمت پایه مدل اکس درایو نیز برابر با 47545 دلار است.

این محصول به امکانات ایمنی روز، از جمله: ترمز اضطراری با تشخیص وسایل نقلیه و عابر پیاده، سنسورهای هشدار برخورد، هشدار خروج از خط و سامانه حفظ خودرو بین خطوط مجهز شده است.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام