جِمِرا 3 سیلندر 1677 اسب بخاری رونمایی شد! (+تصاویر)

در آزمایش ها؛ جمرا موفق شده است طی 1.9 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت دست یابد.

مجله آنلاین موبنا؛ مازیار دانیالی – نام کونیگزگ را با سوپراسپرت های استثنایی آن می شناسیم. محصولاتی که بیش از 1000 اسب بخار قدرت دارند و رکوردهای سرعت را به نام خود ثبت کرده اند. اما کونیگزگ برای نمایشگاه خودروی ژنو یک تحفه خاص را آماده کرده بود که تمامی فرمول های قبلی را به چالش می کشید! هرچند نمایشگاه به علت شیوع جهانی کرونا برگزار نشد اما در این مطلب ملاقات با قهرمان سوئدی صنعت خودرو را از دست نخواهید داد!

جمِرا اولین خودروی 4 نفره کونیگزگ است که وارد فاز تولید اقتصادی خواهد شد. این محصول کوپه از یک موتور 3 سیلندر 2 لیتری توربودوقلو استفاده می کند که شاید برای این برند کمی عجیب و غیر قابل باور باشد! اما فرمول سوئدی ها در نوع خود کاملا اختصاصی محسوب می شود زیرا بخش متعارف پیشرانه در هماهنگی با 3 موتور الکتریکی قرار گرفته و مجموع خروجی جمرا به 1677 اسب بخار رسیده است!

موتورهای الکتریکی نیز جانمایی جالبی دارند به نحوی که روی هر چرخ عقب یک موتور مجزا و در محور جلو نیز یک موتور نصب شده است. گشتاور این مجموعه نیز برابر با 2581 پوندفوت معادل 3500 نیوتن متر محاسبه شده است.

موتور 2 لیتری 3 سیلندر در مقایسه با 2 لیتری 4 سیلندر تا 20 درصد عملکرد بهینه دارد.

رینگ های جلو 21 اینچی و در عقب 22 اینچی هستند.

در آزمایش ها؛ جمرا موفق شده است طی 1.9 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت دست یابد.

بیشینه سرعت این محصول نیز برابر با 400 کیلومتر برساعت است.

به گفته مقامات کونیگزگ؛ جمرا بخشی جدید در راهبردهای تولیدی کمپانی است که مفهوم متفاوتی از یک خودروی فناورانه را ارائه می دهد.

در جمرا از یک باتری 800 ولتی استفاده شده که در حالت الکتریکی خالص می تواند برد حرکتی 50 کیلومتر را برای جمرا فراهم کند. بیشینه سرعت خودرو در وضعیت استفاده از قوای الکتریکی به تنهایی نیز برابر 300 کیلومتر برساعت اعلام شده است.

سامانه تمام چرخ محرک، تمام چرخ فرمان پذیر و تورک وکتورینگ در این خودرو در بهترین شکل ممکن فعال شده است تا کیفیت رانندگی ارتقا چشمگیری داشته باشد.

فضای داخلی کابین نیز در نوع خود یک غافلگیری برای مخاطبین به شمار می رود. گرمکن و خنک کننده لیوان نوشیدنی برای تمام سرنشین ها، دو نمایشگر لمسی 13 اینچی سیستم سرگرمی برای ردیف جلو و عقب، شارژر بی سیم ردیف جلو و عقب، پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو، تهویه مطبوع هوشمند، صندلی های برقی، سیستم صوتی حرفه ای با 11 بلندگو و … تنها بخشی از امکانات این خودرو است.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام