مهندس صدری:

میزان اعتبارکارکرد هزینه میان‌دوره تلفن ثابت مشتریان به دو برابر افزایش یافت

به‌منظور کاهش مراجعات حضوری به دفاتر مخابراتی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از روز چهارشنبه ۱۴ اسفندماه سال جاری تا پایان فروردین‌ماه ۱۳۹۹، میزان اعتبارکارکرد هزینه میان‌دوره تلفن ثابت مشتریان دو برابرمی‌شود.

مجله آنلاین موبنا – به گزارش موبنا به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس صدری با بیان این مطلب گفت: میزان اعتبارکارکرد هزینه تلفن ثابت مشتریان اعتباری از ۳۰ هزار به ۶۰ هزارتومان و مشتریان ودیعه‌دار از ۸۰ هزار به ۱۶۰ هزارتومان افزایش می‌یابد.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران درراستای مسئولیت اجتماعی و حفظ سلامت شهروندان اظهار داشت: در حال حاضر تمام مراحل دریافت خدمات مخابراتی از جمله تلفن ثابت، دیتا و… بدون حضورمشتریان به مراکز مخابراتی صورت می‌گیرد که می‌تواند نقش مهمی در کاهش تردد و پیشگیری از شیوع این بیماری داشته باشد.
وی با بیان این مطلب که اغلب خدمات شرکت مخابرات ایران به‌صورت غیرحضوری در دسترس مشتریان قرار دارد گفت: مشتریان با استفاده از این درگاه‌ها حتی‌الامکان از مراجعه حضوری به مراکز مخابراتی خودداری کرده و با استفاده از خدمات الکترونیکی نیازهای مخابراتی خود را برطرف نمایند.
مهندس صدری با تأکید بر پرداخت غیرحضوری هزینه‌های تلفن و بابیان اینکه مشتریان می‌توانند برای اطلاع از مبلغ صورتحساب هزینه تلفن با شماره ۲۰۰۰ تماس بگیرند و از همان طریق نیز بدهی خود را پرداخت کنند گفت: هم‌چنین وب‌سایت شرکت مخابرات ایران به نشانی www.tci.ir و کد USSD ستاره ۲۰۲۰ مربع نیز در اختیار تمام مشتریان قرار دارد و مخاطبان در سراسر کشور می‌توانند ضمن دریافت کارکرد تلفن ثابت خود به‌صورت لحظه‌ای، از همان طریق نسبت به پرداخت اقدام کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 9 =

دنبال کنید @ اینستاگرام