پیوند سنت و فناوری در کوهستان! (+تصاویر)

تیم طراحی فضای داخلی خانه را با ترکیب رنگی خنثی شامل چوب سبک، عناصر سیاه و دیوارهای سفید پر کرده اند.

مجله آنلاین موبنا – شرکت معماری rowland + broughton در یکی از جدیدترین پروژه های خود، اقدام به طراحی و ساخت خانه ای کوهستانی با تلفیق هنرمندانه عناصر سنتی و مدرن در منطقه کلرادو کرده است. این خانه که در شهر کوهپایه ای اسپن واقع شده است، از یک طرف بنایی سنگی خواهد داشت و جریان آزادانه نور خورشید به فضاهای داخلی را تسهیل خواهد کرد. در طرف دیگر دیوارهای فلزی که در امتداد ستون فقرات مرکزی خانه کشیده شده اند، هماهنگی قابل توجهی با مصالح سنگی خواهند داشت. در واقع معماری مدرن خانه که با جزئیات تاریخی منطقه همگام شده است، مجموعه ای کم نظیر و حرفه ای را به نمایش می گذارد.

تیم طراحی فضای داخلی خانه را با ترکیب رنگی خنثی شامل چوب سبک، عناصر سیاه و دیوارهای سفید پر کرده اند. چوب سقف این اقامتگاه، ستون های آن، کف و برخی از مبلمان را می پوشاند. همانطور که در تصاویر نیز دیده می شود، کاربرد چوب برای قسمت های مختلف این پروژه، باعث ایجاد گرما، صمیمیت و یکنواختی در طراحی شده است. رنگ مشکی نیز که با تعدادی از صندلی ها و وسایل روشنایی انطباق یافته، تضاد رنگی- هنری خاصی را به فضای داخلی بازگردانده است. این در حالی است که رنگ سفید به کار رفته برای ورودی ساختمان و اتاق نشیمن، آرامش و ظرافت را به ارمغان آورده است.

سقف بلند و پنجره های سراسری، یکی دیگر از عوامل ایجاد کننده ارتباط موثر و گسترده با چشم انداز بیرونی و تعامل بهتر با طبیعت هستند. از این رو می توان گفت که طراحی این خانه از هر نظر با اتمسفر محلی اسپن هماهنگ است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شانزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام