کلبه هایی برای سیاره سالم! (+تصاویر)

ايده هاي مدولار مي توانند روشي اساسي و موثر براي جلوگيري از هدر رفت موارد، انرژي و هزينه باشند. امكان ساخت انبوه در شرايط كنترل شده و مونتاژ سريع در محل، از جمله ديگر خصوصيات مهم اين پروژه محسوب مي شوند.

مجله آنلاین موبنا – یک شرکت معماری هلندی به نام woonpioniers ، اقدام به طراحی و ساخت کلبه هایی پایدار، تنظیم شونده و مدولار با استفاده از مقادیر قابل توجهی از مواد طبیعی کرده است. این کمپانی  هدف خود از پروژه مذکور را توسعه گونه ای از هنر معماری می داند که برای سیاره ما سالم باشد.

این مجموعه که از مواد بیولوژیکی مانند چوب، سلولز، کاه، الیاف کنف، پشم و خاک رس ساخته شده، کاربرد هرگونه مصالح مصنوعی و مضر برای کره زمین را به حداقل رسانده است. گفتنی است که مواد مذکور به راحتی جایگزین و تجدید می شوند و از این نظر نیز تداخلی با چرخه طبیعت نخواهند داشت. از آن جایی که کابین های طراحی شده مدولار و دارای بخش های کوچک هستند، هدر رفت مواد، انرژی و هزینه تا جای امکان حذف شده است. از همه مهمتر آن که با فرا رسیدن پایان عمر کلبه ها، می توان قسمت های مختلف آنها را به راحتی از هم جدا کرد و مجددا به طبیعت باز گرداند.

ایده های مدولار می توانند روشی اساسی و موثر برای جلوگیری از هدر رفت موارد، انرژی و هزینه باشند. امکان ساخت انبوه در شرایط کنترل شده و مونتاژ سریع در محل، از جمله دیگر خصوصیات مهم این پروژه محسوب می شوند.

حین طراحی کابین ها، شرکت woonpioniers  به توسعه سیستم هایی ویژه برای کاهش مصرف انرژی مانند پکیج های خورشیدی، فیلتر آب باران و استفاده از گیاهان آب شور نیز فکر کرده است. در این میان آب و هوای محلی، موقعیت خورشید طی سال و سبک زندگی ساکنین هم برای انتخاب بهترین نقاط راه اندازی کلبه ها بررسی شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 3 =

دنبال کنید @ اینستاگرام