یک اقامتگاه متفاوت در تایلند! (+تصاویر)

زمين اين اقامتگاه مسكوني مساحت و عرض كمي دارد (حدود 700 متر مربع). همين موضوع باعث شد تا تيم معماري Qua رويكردي متمايز اتخاذ كند و مجموعه اي بسازد كه امكانات رفاهي در آن به ترتيب طبقات پراكنده شده است.

مجله آنلاین موبنا – شرکت معماری دیزاین Qua که دفتر مرکزی آن در بانکوک قرار دارد، اقدام به طراحی و ساخت خانه ای زیبا و مدرن در فضایی با مساحت کم کرده است که چشم اندازی 180 درجه ای از ساحل دیدنی کالیم در پوکت را برای ساکنین به ارمغان می آورد. این اقامتگاه منحصر به فرد مجهز به 4 اتاق خواب، یک فضای بزرگ مشترک با کاربری غذاخوری/ نشیمن و یک استخر منحنی شکل با دیواره های بتنی است که در مجموع امکاناتی مورد قبول را در اختیار مالکین خانه قرار می دهد. علاوه بر موارد فوق، حیاط روی سطحی شیب دار توسعه یافته و با استفاده از پله کانی بزرگ افراد را به سوی ساختمان اصلی و همچنین ورودی استخر هدایت می کند. اما یکی از مهم ترین ویژگی های این پروژه مسکونی که کمتر در نمونه های مشابه دیده شده، سیستم خنک کننده و همینطور تهویه ای است که به وسیله استخر ایجاد می شود و می تواند گردش هوا در فضای اطراف را تسهیل کند.

همانطور که گفته شد، زمین این اقامتگاه مسکونی مساحت و عرض کمی دارد (حدود 700 متر مربع). همین موضوع باعث شد تا تیم معماری Qua رویکردی متمایز اتخاذ کند و مجموعه ای بسازد که امکانات رفاهی در آن به ترتیب طبقات پراکنده شده است. گفتنی است که با توجه به منظره بی نظیر خلیج، خانه مذکور رو به غرب ساخته شده تا ساکنین بتوانند بدون هیچ مانعی به تماشای غروب آفتاب بنشینند. تمام فضاهای عملکردی این پروژه میان دو دیوار بتنی بزرگ واقع شده اند. از طرفی اتاق های طبقه فوقانی مجهز به صفحات کشویی از جنس بامبوهای تنومند هستند که ضمن محافظت در برابر تابش سوزان خورشید گرمسیری، همچون لایه ای اضافی در جهت تامین بیشتر حریم خصوصی ساکنین عمل می کند.

البته استفاده از گیاه بامبو با هدف حافظت نوری تنها به صفحات عمودی در نقش پنجره اتاق ها محدود نمی شود و شامل صفحات افقی نیز خواهد بود. دومین کانون بزرگ و پر اهمیت خانه، چیزی نیست جز استخر سر باز با یک معماری کاملا مدرن. این استخر همچون آینه ای مدور و غول پیکر، آسمان پاک و فیروزه ای ساحل کالیم را منعکس می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 1 =

دنبال کنید @ اینستاگرام