مهندس صدری در مراسم دومین میز تعمیق ساخت داخل در صنعت مخابرات خبر داد:

استفاده حداکثری از تجهیزات ساخت داخل در پروژه‌های مخابراتی

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با تأکید بر اینکه شرکت مخابرات ایران در تأمین تجهیزات مخابراتی استفاده حداکثری از ساخت داخل دارد اظهار داشت: این شرکت آمادگی دارد تمامی تجهیزات موردنیاز را از ساخت داخل در صنعت مخابرات استفاده کند.

مجله آنلاین موبنا – به گزارش موبنا به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس سیدمجید صدری که به نمایندگی از اپراتورها در مراسم دومین میز تعمیق ساخت داخل در صنعت مخابرات سخن می‌گفت ضمن بیان این مطلب از اعلام آمادگی شرکت مخابرات ایران در حمایت از تولیدات داخل خبر داد و گفت: با استفاده از تمامی پتانسیل برای تقویت تولیدات تخصصی داخل تلاش می‌کنیم و با معرفی شرکت‌های فعال در سراسر کشور به‌صورت منطقه‌ای توازن را در این زمینه برقرار می‌شود.
وی با تأکید بر این نکته که اپراتورها هم در حوزه سخت‌افزاری هم نرم‌افزاری باید از دستاوردها و امکانات داخلی به‌منظور تأمین نیازها مخابراتی استفاده کنند، از همکاری وزارت ارتباطات و صمت در این زمینه قدردانی کرد و اظهار امیدواری کرد؛ با رونق این بخش تولیدکنندگان رضایت لازم را داشته باشند.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در این رابطه از همکاری شرکت مخابرات ایران با شرکت کابل شهید قندی و شرکت ارگ جدید به عنوان نمونه‌های با کیفیت تولیدات مخابراتی ساخت داخل یاد کرد و برای همکاری مناسب در حمایت از تولیدکنندگان نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، از اپراتورها خواست برای حمایت حداکثری نیازهایشان را از پتانسیل تولیدکنندگان داخلی برطرف کنند در جهت بهبودی این صنعت گام بردارند.
همزمان با بیستمین نمایشگاه بین‌المللی مخابرات و راه‌حل‌های نوآورانه CIT، مراسم امضای قراردادها و تفاهم‌نامه‌های دومین میز ساخت داخل در صنعت مخابرات، با حضور دکتر رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، حمیدرضا فولادگر، رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، سید مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و تولیدکنندگان و اپراتورهای ارتباطی کشور امروز چهارشنبه (۲۷ آذرماه ۹۸) در محل مرکز همایش‌های سالن خلیج‌فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.
نمایشگاه امسال با رویکرد تعامل و گفت‌وگو هدف‌گذاری شده است، به همین منظور در طول برگزاری نمایشگاه، نشست‌ها و پنل‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی به همراه میزهای گفت‌وگو برگزار می‌شود که در این مراسم ۴۷ قرارداد و تفاهم‌نامه‌ به امضا رسید. که ۱۷ قرارداد به ارزش ۲۷۴ میلیارد تومان بین شرکت‌های تولیدی صنعت مخابرات و اپراتورها منعقد شد که کاهش ارزبری ۲۲ میلیون یورویی را در پی خواهد داشت.
همچنین ۳۰ تفاهم‌نامه به ارزش ۲۴۹ میلیارد تومان بین شرکت‌های تولیدی صنعت مخابرات و اپراتورها امضاء شد که کاهش ارزبری ۲۰ میلیون یورویی را به دنبال خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام