طراحی متفاوت یک دفتر کار توسط استودیو پاندا در شیامن چین(+تصاویر)

جالب ترين عنصري كه در اين طراحي به چشم مي خورد، يك ميز منحني بزرگ است كه در تمام طول فضاي كاري گسترش يافته است.

مجله آنلاین موبنا – طراحی به نام  lin jiachengکه به پدر پاندا مشهور است، به تازگی دفتری با همین عنوان برای ساماندهی تیمش در شیامن چین راه اندازی کرده است. پروژه ای که در ادامه معرفی می شود یکی از بهترین کارهای وی و همینطور نقطه عطف فعالیت های 10 سال گذشته پدر پاندا است. هدف از این برنامه در مساحتی به ابعاد 200 متر مربع، توسعه محیطی پویا و دلچسب برای افزایش بازده کاری پرسنل عنوان شده است. تسهیل امکان همکاری کارآمد، ارائه راه حل های ذخیره سازی هوشمندانه و ارتقا سطح تمرکز کارکنان از جمله اصلی ترین ویژگی های پروژه jiacheng به شمار می روند.

فضاهای عملکردی اضافه مانند سرویس بهداشتی و آشپزخانه در یک طرف از محیط کلی دفتر کار قرار گرفته اند و این بستر را فراهم آورده اند تا محیط رسمی دفتر در موقعیتی مرکزی واقع شود. اما جالب ترین عنصری که در این طراحی به چشم می خورد، یک میز منحنی بزرگ است که در تمام طول فضای کاری گسترش یافته است. این میز ضمن تقسیم بندی فضاها، پروژه فوق را از یک دفتر کار معمول و متداول متمایز ساخته است.

علاوه موارد مذکور، یک لوستر S مانند نیز از سقف آویزان خواهد بود که مجهز به چراغ های LED 108 است. این عنصر مسیر میزهای اداری را طی می کند و به همین دلیل می توان آن را یکی دیگر از عوامل جدا کننده محیط به شمار آورد. گفتنی است که میزهای اداری از صفحات فولادی فوق باریک ساخته می شوند و با استفاده از پایه های نیم دایره ای پشتیبانی خواهند شد. استودیو پاندا در این خصوص می گوید: میز منحنی شکل می تواند ارتباطات میان خود همکاران و همچنین مشتریان با آنها را تسهیل کند. این طراحی برای فقط یک شخص نیست، بلکه به یک تیم کامل مربوط می شود.

برای آن که در نهایت فضایی تمیز و مینیمال به دست آید، عمل ذخیره سازی توسط دو کابینت بزرگ که از دید مستقیم پنهان هستند انجام می شود. رنگ بندی مورد استفاده برای طراحی دکوراسیون این دفتر مدرن، دو رنگ سفید و قهوه ای خواهد بود. کاربرد چوب منتج به افزایش گرمای محیط از منظر ترکیب رنگ ها و بافت سوراخ دار درب های کابینت ها نیز باعث حذف یکنواختی از این طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 1 =

دنبال کنید @ اینستاگرام