بخش اول | از پرخرج‌ترین نژادهای سگ! (+تصاویر)

طی تحقیقی در ایالات متحده مشخص شده است که صاحبان سگها سالانه بیش از 1000 دلار خرج روتین برای سگهای خود دارند. هزینه مربوط به بهداشت و سلامت را که به این مبلغ اضافه کنیم، به عدد سرسام‌آوری می‌رسیم؛ و این هزینه‌ها جدا از قیمت خریداری خود سگ، هزینه خریداری وسایل و آموزش اوست.

مجله آنلاین موبنا؛ مریم عباسی – در مجموع، سگهای بزرگ جثه نسبت به سگهای کوچکتر هزینه خورد و خوراک و نگهداری بیشتری دارند. سگهای مو بلند هزینه پیرایش بیشتری دارند و سگهای نگهبان کم خرج‌ترند.

رده قیمتی: بین 1000 تا 3000 دلار
مشکلات رایج مربوط به سلامت: بیماری چشم، مشکلات گوارشی، قلبی و ستون فقرات، بدقوارگی باسن
خرج‌های اضافه: آموزش
سنت برنارد یک سگ بزرگ جثه اما آرام است که بین 54 تا 81 وزن دارد. این گونه سگها طی قرنها برای جستجو و نجات افراد گرفتار در برف آموزش دیده‌اند.
دو گونه مو بلند و مو کوتاه دارند. هر دو گونه بسیار موریزی داشته و نیاز به برس هفتگی دارند. آب دهانشان همواره آویزان است. نیاز به حیات بزرگ برای بازی ندارند اما به دلیل قدرت و جثه بزرگشان نیاز به آموزش برای فرمانبرداری دارند.

رده قیمتی: بین 1500 تا 3000 دلار
مشکلات رایج مربوط به سلامت: مشکلات گوارشی و تیروئید، بدقوارگی باسن
خرج‌های اضافه: حمام و پیرایش دو بار در هفته، حیاط
افغان هاند با ظاهر سلطنتی خود بین 22 تا 27 کیلوگرم وزن دارد. بسیار مهربان، با وقار و مستقل است. این سگ یکی از قدیمی‌ترین نژادهای سگ در دنیاست که به عنوان همکار شکارچیان مورد استفاده قرار می‌گرفته است. در اوایل قرن بیستم، تبدیل به نژاد محبوب نجیب‌زادگان بریتانیایی شد.

رده قیمتی: بین 1500 تا 3000 دلار
مشکلات رایج مربوط به سلامت: مشکلات گوارشی و قلبی، بدقوارگی باسن
خرج‌های اضافه: آموزش، حیاط
کانه کورسو یک سگ قد بلند است که حدود 49 کیلوگرم یا بیشتر وزن دارد. موهای کوتاه او در تمام طول سال موریزی داشته و به صورت هفتگی نیاز به شانه‌زنی دارد.
این نژاد در اصل برای نگهبانی، شکار و سگ مزرعه مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این سگها بسیار فعال، آرام، اجتماعی و مثبت هستند.

رده قیمتی: بین 1400 تا 3000 دلار
مشکلات رایج مربوط به سلامت: بیماری چشم، بدقوارگی باسن و آرنج
این سگ شکارچی یکی از 9 نژاد اولی است که موسسه امریکن کنل شناسایی کرده است. به عنوان یک سگ آرام و سلطنتی شناخته می‌شود. این سگ اندازه متوسط و وزن بین 24 و 38 کیلوگرم دارد. بسیار بازیگوش و مستقل هستند، موریزی سالانه و گاهی آبریزش دهان دارند.

رده قیمتی: بین 1500 تا 3000 دلار
مشکلات رایج مربوط به سلامت: بیماری چشم، بدقوارگی باسن، مشکلات تنفسی، دررفتگی مفصل زانو، التهاب مغز
این نژاد به عنوان نژاد محبوب امپراطورهای باستانی چین شناخته می‌شود. بعدها به اروپا آورده و به سرعت محبوب قشر سلطنتی شد. سگهای کوچکی هستند که بین 6 تا 8 کیلوگرم وزن دارند. موهای کوتاه و زیبایی داشته و اغلب موریزی دارند. بسیار باهوش، سمج و نیازمند توجه زیاد هستند.

رده قیمتی: بین 2000 تا 3000 دلار
مشکلات رایج مربوط به سلامت: بیماری چشم، بدقوارگی باسن
خرج‌های اضافه: پیرایش متناوب
قدمت این نژاد به سال 1297 برمی‌گردد. این سگها در قایقهای ماهیگیری زندگی می‌کردند و برای هدایت ماهیها به سمت تور ماهیگیری، یافتن قلابهای گم‌شده و به عنوان پیک بین قایقها مورد استفاده قرار می‌گرفتند. داگ واتر پرتغالی یک شناگر و غواص ماهر است که بین 15 تا 27 کیلوگرم وزن دارد. خستگی ناپذیرند و هنوز به عنوان سگ ناجی در آبها به کار گرفته می‌شوند.

رده قیمتی: 3000 دلار
مشکلات رایج مربوط به سلامت: بیماری چشم و قلب، بدقوارگی باسن
خرج‌های اضافه: آموزش زودهنگام، حیاط
یکی از نژادهای باستانی که از نظر ژنتیکی وابسته به گرگها هستند و بین 15 تا 29 کیلوگرم وزن دارند. اوایل برای شکار گوزن شمالی و بعدها به عنوان سگ نگهبان گله این گوزن‌ها به کار گرفته می‌شدند. در سورتمه رانی، نگهبانی از گله‌ ماهر هستند و از اینکه کاری برای انجام داشته باشند خوشحال می‌شوند. هوش و استقلال آنها ممکن است متناقض با خواسته‌های صاحبانشان باشد. نیاز به شانه‌زنی روزانه دارند.

رده قیمتی: بین 1500 تا 3000 دلار
مشکلات رایج مربوط به سلامت: بیماری قلبی، بدقوارگی باسن و آرنج
خرج‌های اضافه: آموزش فرمانبرداری
بالماستیک حاصل آمیزش نژادهای اولد انگلیش بالداگ و ماستیف است و وظیفه اصلی او تعقیب افراد مزاحم و متوقف کردن آنها بدون گاز گرفتن بوده است.
این سگها بسیار آرام و مراقب خانواده هستند. سگهای بزرگی هستند که بین 45 تا 58 کیلوگرم وزن دارند. موهای کوتاه آنها نیاز به مراقبت و نگهداری چندانی ندارد.

رده قیمتی: بین 1500 تا 3200 دلار
مشکلات رایج مربوط به سلامت: بیماری چشم، تیروئید و قلب، بدقوارگی باسن و آرنج
یک سگ شکارچی با موهای کوتاه و نرم است که بین 19 تا 27 کیلوگرم وزن دارد. سگهای آرام و پرانرژی هستند، نیاز به بازی و توجه زیاد دارند. به عنوان سگ نجات و سگ جستجوگر آموزش می‌بینند.

رده قیمتی: بین 1500 تا 3500 دلار
مشکلات رایج مربوط به سلامت: بیماری چشم و قلب، بدقوارگی باسن و آرنج
خرج‌های اضافه: آموزش زودهنگام برای اجتماعی شدن، پیرایش متناوب
این نژاد بزرگ جثه بین 36 تا 58 کیلوگرم وزن دارد. سگهای محافظ و قدرتمندی هستند که به عنوان سگ ارتش پرورش داده می‌شوند. موهای پرپشت بدن آنها نیاز به شانه‌زنی هفتگی و پیرایش همیشگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دنبال کنید @ اینستاگرام