کپسول گاز در تهران نایاب شد

در حالیکه مشکل عدم توزیع بنزین سوپر در جایگاه‌های تهران و کلانشهرها در روزهای اخیر تاحدودی برطرف شده است اما با آغاز فصل پاییز و فرارسیدن روزهای سرد سال، مصرف‌کنندگان کپسول‌های گاز از مشکل عدم نظارت مسئولان وزارت نفت درامان نمانده‌اند و برای تهیه این کپسول‌ها در روزهای اخیر با مشکل مواجه شده‌اند.

مجله آنلاین موبنا؛ آرین خرسندی – درحالی‌که کپسول‌های گاز تا ماه پیش با متوسط قیمتی حدود 12 هزار تومان عرضه می‌شد در حال حاضر این کپسول‌ها که نیاز اصلی برخی از مردم و بویژه برخی کارگاه‌های ساختمانی در فصل سرما است با افزایش سه برابری بین 35 تا 40 هزار تومان ممکن است که در اختیار مصرف‌کنندگان خوش‌شانس قرار گیرد.
این در حالی است که بسیاری از کارگاه‌های ساختمانی که هنوز به مرحله تعیین‌شده نرسیده‌اند که بتوانند از گاز کارگاهی استفاده کنند باید از کپسول‌های گاز مایع استفاده کنند؛ در حال حاضر برای تهیه این کپسول‌ها با مشکل کمبود شدید مواجه شده‌اند و در صورت تأمین هم، باید هزینه سه تا چهار برابری برای آن پرداخت کنند.
یک مقام آگاه در این زمینه به خبرنگار روزنامه «امروز» گفت: از اواخر ماه گذشته بخشنامه‌ای ابلاغ شده که شرکت گاز موظف است در فصل سرما اولویتش گازرسانی به روستاهای فاقد لوله‌کشی گاز باشد و تهران به‌عنوان یکی از استان‌های برخوردار از کپسول گاز محروم شده است.
وی که خواست نامش فاش نشود، افزود: کپسول‌های گازی که بعضاً در روزهای اخیر در سطح تهران با قیمت‌های 30 تا 40 هزار تومانی عرضه شده‌اند، بوسیله برخی افراد از استان‌های قزوین، زنجان، اصفهان و سمنان بصورت قاچاق وارد تهران و عرضه شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + هفده =

دنبال کنید @ اینستاگرام