نقش خانم ثنا اسدیان در انعقاد قراردادهای کلان بیمه‌ای با شرکت رایتل چیست؟
سئوال از وزیر ارتباطات؛

نقش خانم ثنا اسدیان در انعقاد قراردادهای کلان بیمه‌ای با شرکت رایتل چیست؟

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی طی سئوالی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار روشن شدن نقش خانم ثنا اسدیان در انعقاد قراردادهای کلان بیمه‌ای با شرکت رایتل شد.

مجله آنلاین موبنا – متن کامل سئوال سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین،‌ابیک و البرز از محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرح زیر است؛

«شرح سوال: با توجه به انعقاد قراردادهای کلان بیمه‌ای توسط خانم ثنا اسدیان نمایندگی کد 2323 بیمه ما (وابسته به بانک ملت) با شرکت رایتل و شرکت‌های حوزه ارتباطات و ای تی پاسخ به سوالات زیر به طور کامل و شفاف در اسرع وقت، لازم و ضروری است.

1- آیا خانم ثنا اسدیان با جنابعالی ارتباط فامیلی دارد؟ در صورت پاسخ مثبت، نسبت دقیق ایشان با خود را اعلام کنید.

2- با توجه به فعالیت کوتاه مدت این نمایندگی، چگونه این خانم توانسته است انحصار کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت بزرگ و مهمی همچون رایتل را به دست آورد؟

3- شرح دقیق چگونگی روند واگذاری بیمه نامه‌ها به این نمایندگی تازه کار چیست؟ آیا در این خصوص مناقصه‌ای برگزار شده است؟

4- دریافت کارمزدهای از چند صد میلیون ریالی تا بیش از یک میلیارد ریالی این نمایندگی در ماه از همان بدو تاسیس در حالی که نمایندگی‌های قدیمی صنعت بیمه درگیر دریافت کارمزد پایینی در این سالها هستند، در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات چگونه رخ داده است؟

5- بررسی لیست کامل پرتقوی نمایندگی از ابتدا تاکنون و ارتباطات نامبزده با وزیر و مدیران ارشد وزارتخانه و سازمان‌های تابعه نشان از یک رانت بزرگ در کارمزد این نمایندگی دارد، در این خصوص به صورت دقیق و شفاف توضیح دهید.

6- در بررسی سبد پر تفوی این نمایندگی نشان از وجود یک انحصار خاص در حوزه شرکت‌های زیرمجموعه بخش فناوری اطلاعات و ای تی می‌باشد مانند: رایتل، شاتل، آسیاتک، دانک، فرابورد داده‌های ایرانیان و تراشه سبز تهران، علت چنین اتفاقاتی چیست؟

7- آیا تمرکز حضور در شرکت‌ها در پرتفوی این نمایندگی نشان از یک رانت سازمان یافته برای نامزده نیست؟

8- نقش همسر خانم ثنا اسدیان (آقا نواب زاد) در انعقاد قرارداهای کلان بیمه‌ای با شرکت‌های حوزه آی تی چیست؟ نسبت نواب زاده با شما چیست؟ که در قامت مشاور بیمه‌ای مخابرات با حداقل سابقه در امر بیمه‌گری برای سرنوشت بیمه سازمان‌های بزرگی همچون مخابرات تصمیم‌گیری می‌کند؟

 منبع: تسنیم

دنبال کنید @ اینستاگرام