سامسونگ برنده بهترین نوآوری در حوزه وای‎فای شد

سامسونگ برنده بهترین نوآوری در حوزه وای‎فای شد

اتحادیهWireless Broadband (WBA) در مراسم سالانه جوایز خود، جایزه «بهترین نوآوری در حوزه وای‌فای» را به شرکت سامسونگ اعطا کرد. این جایزه به دلیل استفاده از وای‌فای هوشمند و نوآوری‎های وای‌فای 6 به گوشی گلکسی S10 سامسونگ داده شد و به این ترتیب این محصول سامسونگ به اولین گوشی هوشمندی تبدیل شد که تا کنون این جایزه را برده است.

مجله آنلاین موبنا – وای‎فای هوشمند گلکسی S10 از یادگیری ماشین برای اطمینان از هوشمند و امن بودن اتصال‌های وای‌فای کاربر استفاده می کند. این نوآوری به گوشی امکان می‌دهد تا وقتی کاربر وارد فضایی می‎شود که اتصالات وای‌فای آنها ناپایدار است، بصورت خودکار به اتصال LTE سوئیچ کرده و به این ترتیب از اختلال در اتصال به شبکه جلوگیری کند.

علاوه بر این وای‎فای هوشمند باعث می‎شود تا دستگاه فورا ضعیف بودن سیگنال وای‎فای را در مکان‌هایی مانند آسانسور تشخیص داده و خیلی سریع‌تر به اتصال LTE منتقل شود. حتی در صورت اتصال به یک شبکه جدید، وای‎فای هوشمند روی دستگاه می‎تواند الگوی ترافیک را تحلیل کرده و در صورت مشکوک بودن شبکه، کاربران آن را شناسایی کرده و در نتیجه مانع حملات فیشینگ یا بدافزارها شود.

سامسونگ برنده بهترین نوآوری در حوزه وای‎فای شد

استفاده از وای‌فای 6 روی گلکسی S10 سامسونگ، شرایط را برای ورود به نسل آینده فناوری‎ها فراهم کرده و سرعت دانلود یا آپلود را تا 20 درصد در مقایسه با نسل‌های قبلی وای‌فای افزایش می‌دهد. معمولا وقتی در مکان‌های شلوغ هستیم، سیگنال وای‌فای کند و ناپایدار می شود. اما در صورت استفاده از اتصال نسل 6 وای‌فای، سرعت و پایداری اتصال کاربر به شبکه در چنین مکان‌هایی تا چهاربرابر بیشتر می‌شود. جالب آنکه این افزایش سرعت و پایداری نه تنها باعث افزایش مصرف باتری نمی‎شود بلکه حتی مصرف آن را کمتر هم می‎کند و به این ترتیب کاربر می‌تواند باتری خود را برای کارهای دیگر ذخیره کند.

جوایز صنعت WBA در هفت سال گذشته به برجسته‌ترین تحولات در حوزه اکوسیستم وای‎فای بصورت جهانی اعطا شده است. مواردی مانند نوآوری‌های استثنایی در شبکه‌های بی‌سیم، شهرهای هوشمند و کاربردهای بی‌سیم و از راه دور در اهدای این جوایز مدنظر قرار می‌گیرد. هدف از این جوایز هم شناسایی و تشویق و توسعه فعالیت‌های موفق در این حوزه است.

در بخش «بهترین نوآوری وای‌فای» به شرکت‌های فناوری و اپراتوری پرداخته می‎شود که راهکارهایی برای کاربر نهایی ایجاد کرده و «نوآوری‎ها و ابداعاتی در حوزه وای‌فای مستحق دریافت جایزه شناخته می‌شود که امکان حمایت امن و راحت از کاربر و یا تعاملات بیشتر کاربر را فراهم کند».

جانگ‎مو چوی، مدیر بخش تحقیق و توسعه یکپارچه سامسونگ درباره دریافت این جایزه می‎گوید «سامسونگ مفتخر است که نوآوری‎هایش در حوزه وای‎فای به این شکل تقدیر می‎شود. این شرکت بر روی فعال کردن این توانایی‌های وای‌فای روی گوشی‌های خود تلاش خواهد کرد تا همه کاربران بتوانند هرچه سریع‎تر از این بهبود عملکرد بهره‌مند شوند. یک نمونه از این تلاش‌ها دریافت تاییدیه WiFi CERTIFIED 6 برای سری گلکسی نوت 10 بود. به این ترتیب این سری از محصولات گلکسی هم در کنار گلکسی S10 توانست به وای‎فای 6 مجهز شود. سامسونگ مشتاق است که از این اتصال سریع‌تر و هوشمندتر وای‎فای به عنوان بنیانی برای افزایش راحتی عملکرد کاربران استفاده کند».

دنبال کنید @ اینستاگرام