بخش تست صدا Dxomark با صدرنشینی Huawei Mate 20X افتتاح شد

بخش تست صدا Dxomark با صدرنشینی Huawei Mate 20X افتتاح شد

وب‌سایت معروف Dxomark بخش جدیدی را به آزمایشگاه خود اضافه کرده است که در آن به بررسی کیفیت صوتی گوشی‌های هوشمند می‌پردازد. طبق نتایج اعلام شده گوشی Huawei Mate 20 X توانسته است با ارائه بهترین کیفیت ضبط و پخش صدا، رتبه اول را بین گوشی‌های سایر برندها کسب کند.

مجله آنلاین موبنا – بهترین راه برای مقایسه کارایی و عملکرد اجزای مختلف گوشی‌های موبایل، بررسی بنچمارک‌های آنها در وب‌سایت‌هایی مانند Dxomark است. Dxomarkیک سازمان صاحب‌نام و شناخته شده، در زمینه بررسی کیفیت دوربین گوشی‌های هوشمند است. در اوایل سال جاری Dxomark تست دوربین سلفی را نیز به آزمون‌های خود اضافه کرد. به تازگی بخش دیگری را راه اندازی کرده و در آن گوشی‌های هوشمند را از نظر اسپیکر و خروجی صدا بررسی می‌کند.

تست‌ها  بر اساس آزمایش‌های فنی و دقیق، در محیط‌های آزمایشگاهی انجام می‌شود. با اضافه شدن قابلیت تست سیستم صوتی و اسپیکرهای گوشی‌های هوشمند، مقایسه آنها در این پارامتر نیز بیش از پیش مد نظر کاربران و سازندگان قرار می‌گیرد.

ابعاد نمایشگر و کیفیت آن، عملکرد دوربین‌های سلفی و اصلی، باتری، سخت افزارهای داخلی و حتی حافظه ذخیره سازی، مدت‌های زیادی است که به عنوان یک اصل مهم از سوی کاربران هنگام خرید بررسی می‌شود. با وجود این، به دلیل محتوای صوتی و تصویری زیادی که این روزها در اکثر گوشی‌های هوشمند وجود دارند، اهمیت خروجی صوتی با کیفیت بیش از پیش احساس می‌شود. اما باید بدانیم کیفیت اسپیکر گوشی ما در بازی  یا برنامه‌های مولتی مدیا چطور بوده و در برابر رقبا چگونه ظاهر می‌شود؟

به این پرسش در شرایط خاص و بعد از انجام تست‌های تخصصی می‌توان پاسخ داد. شایان ذکر است که Dxomark Audio تنها به خروجی صدا در اسپیکر داخلی گوشی پرداخته و از خروجی صدای آن در تجهیزاتی مانند هدفون و اسپیکرهای مجزا در تست‌های خود استفاده‌ای نخواهد کرد. عملکرد میکروفون و پخش صدای ضبط شده نیز جزء فاکتورهای تست در این آزمون به شمار می‌روند.

بخش تست صدا Dxomark با صدرنشینی Huawei Mate 20X افتتاح شد

تست صوتی Dxomark شامل چند آزمون متفاوت از مشخصه‌های صداست؛ سپس امتیازهای مؤلفه‌های متفاوت جمع‌بندی شده و به ارائه امتیاز نهایی می‌رسد. آزمایشگاه Dxomark پس از معرفی بخش جدید صوتی خود، نتایج تست چند گوشی هوشمند را منتشر کرده است.

بخش تست صدا Dxomark با صدرنشینی Huawei Mate 20X افتتاح شد

در آزمون‌های Dxomark نام هفت گوشی هوشمند پرچمدار به چشم می‌خورد؛ گوشی Huawei Mate 20X با کسب 75 امتیاز، در صدر جدول این لیست قرار گرفته  و به این معناست که اسپیکر و میکروفون این گوشی از هوآوی، در حال حاضر بهترین کیفیت صوتی را در دنیای موبایل ارائه می‌دهد.

گوشی Huawei Mate 20 X در بخش Recording امتیاز 70 و در بخش Playback امتیاز 76 را کسب کرده است. معدل این امتیازها، منجر به دریافت امتیاز کلی 75 برای این گوشی در بخش صوتی شده  و  Huawei Mate 20 X را بالاتر از گوشی‌های پرچمدار سایر رقبا قرار داده است.

دنبال کنید @ اینستاگرام