وزیر ارتباطات:

تلکام حتما برگزار می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره شائبه‌هایی که درباره برگزار نشدن نمایشگاه تلکام مطرح شده بود، گفت: با توجه به کاهش بازدید عمومی از نمایشگاه تلکام، پیشنهاد شد که تلکام را ۴۵ روز دیگر به جای نمایشگاهی برای حضور عمومی، با فضایی برای گفت‌وگو بین شرکت‌های تولیدکننده، اپراتورها، حاکمیت و دانشگاه‌ها برگزار کنیم و حتما برگزار می‌شود.

مجله آنلاین موبنا – محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه دیدار از شتاب‌دهنده کودک‌آنلاین، با اشاره به اخبار منتشر شده درباره برگزار نشدن نمایشگاه تلکام به دلیل عدم حضور وزارت ارتباطات، اظهار کرد: در چهار سال اخیر وضعیت بازدیدهای عمومی مردم از تلکام رو به کاهش بوده وجنس ارتباطاتی که برقرار می‌شود نیز بیشتر ارتباطات شرکت‌ها با یکدیگر است. نمایشگاه تلکام یکی از کلیدی‌ترین نمایشگاه‌هایی است که در کشور داریم و دستاورد تلکام بخش بزرگی از فعالیت ما را پوشش می‌دهد و ما نیز باید در آن حضور پررنگ داشته باشیم.

وی ادامه داد: با وجود این همکاران ما در سازمان تنظیم مقررات، ارتباطات زیرساخت و پست مطرح کردند که ما به جای اینکه تلکام را همچون نمایشگاه الکامپ برای بازدید عموم برگزار کنیم، فضایی برای تبادل نظر و گفت‌وگو برای شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزار، سخت افزار و مصرف‌کننده‌ها که اپراتورها هستند، حاکمیت و دانشگاه‌ها ترتیب دهیم که همچون نمایشگاه‌های ظرفیت با هم گفت‌وگو کنند. با این روش هم مدیریت هزینه‌ها بهتر خواهد بود و هم فیزیک کار به شکل درست پیش می‌رود و نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: پیشنهاد این بود که این نمایشگاه با وقفه ۴۵ روزه برگزار شود و سندیکای مخابرات و انجمن تولیدکنندگان هم این دیدگاه را قبول داشتند و اپراتورها نیز برای پیش رفتن در این چارچوب اعلام آمادگی کردند. بنابراین برگزاری تلکام به شیوه جدید و با حضور وزارت ارتباطات به قوت خود باقی است. البته گلایه دوستان ما در وزارت صمت نیز به‌جاست، زیرا تلکام یک نمایشگاه تقویم‌دار است و آن‌ها در حال برنامه‌ریزی هستند. بنابراین مجموعه سازمان تنظیم مقررات و تصمیم‌گیران باید سریع‌تر عمل می‌کردند، اما اطمینان داشته باشید این نمایشگاه با قدرت و جدیت برگزار می‌شود.

ارتباطات اربعین نسبت به سال گذشته بهبود یافته

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات انجام‌ شده برای اربعین اظهار کرد: بیشترین نقاط ضعف و اشکال در ارتباط‌رسانی به زائران اربعین، مربوط به خاک عراق است و با وجود اینکه اپراتورهای عراقی زحمت زیادی برای تأمین ارتباطات می‌کشند، اما ممکن است به دلیل تعدد جمعیت، با مشکلاتی مواجه باشیم. اتفاقی که در ایام اربعین همه ساله شاهد آن هستیم، این است که به دلیل جمعیت بسیار زیاد، مدت زمان کم و فضای محدود، پوشش ارتباطی این رویداد، سخت بوده و مهندسی خاصی را می‌طلبد.

جهرمی با بیان اینکه همکاران ما هفته گذشته عراق بودند و از وضعیت ارتباطی در این کشور بازدید کردند، گفت: برآورد می‌شود که ظرفیت ارتباطات اپراتورهای عراقی در مسیر راهپیمایی زائران نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش داشته، البته ممکن است امسال با جمعیتی بیشتر از سال گذشته مواجه باشیم و ارتباطات با حالت ایده‌آل فاصله داشته باشد.

وی ادامه داد: در این زمینه مساعدت خود را با اپراتورهای عراقی افزایش می‌دهیم و از تلاش اپراتورهای عراقی برای بهبود ارتباطات قدردانی می‌کنیم. امیدواریم وضعیت ارتباطات نسبت به سال گذشته در مرزهای زمینی خودمان به سمت عراق بیشتر باشد و در تلاش هستیم این ارتباطات را ارتقاء دهیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: در مرزهای منتهی به عراق، سرویس وای‌فای اینترنت فعال بوده و خدمات ارتباطی که لازم است، به شکل کامل فراهم شده و شاهد وضعیت خوبی در مرز کشور هستیم. تمام مسیر راهپیمایی زائران در داخل کشور تا لب مرز به اینترنت نسل سوم و چهارم متصل است و لب مرز نیز ارتباطات وای‌فای برای کاربران فعال شده است. در آن طرف مرز و در مسیر راهپیمایی زائران به دلیل اشباع ظرفیت ممکن است با برخی اختلالات روبرو شویم که تلاش می‌کنیم که آن را با ظرفیت‌سازی رفع کنیم.

جهرمی همچنین در پاسخ به سوالی درباره مسائل مربوط به حواشی مدیرعامل رایتل اشاره کرد و گفت: در رابطه با اظهارنظرها چیزی نشنیده‌ام اما اگر مطلبی درباره این وجود دارد، حتما آن را از دستگاه‌های نظارتی پیگیری کنند.

 منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 5 =

دنبال کنید @ اینستاگرام