پروژه خانه ییلاقی مدرن کرمسمونستر (+تصاویر)

طراحی خانه با فضای باز این امکان را فراهم می آورد که نور طبیعی با سهولت به فضای داخلی جریان یابد.

مجله آنلاین موبنا – گروه معماری superfuturegroup اقدام به طراحی یک خانه ییلاقی جدید و مدرن با فضای کافی برای سکونت یک خانواده در منطقه مسکونی کرمسمونستر اتریش کرده است. این ویلا که در شیب جنوبی منطقه قرار گرفته است، مجهز به یک فضای نشیمن مرکزی و ایوانی غربی است که فضای مذکور را به باغچه کوچک خانه متصل می کند. تمامی اتاق ها در یک سطح و اطراف فضای مرکزی باز خانه طراحی شده اند که معرف سه حجم عملکردی اصلی هستند.

superfuturegroup  به گونه ای کاملا ماهرانه از دیوارها برای جدا کردن اتاق های این خانه ییلاقی و محیط اصلی زندگی خانواده استفاده کرده است. بریدگی های تعبیه شده روی سطوح مختلف نیز این امکان را فراهم آورده اند که دید مناسبی میان فضاها به وجود بیاید و پیوندی پویا با عناصر اطراف برقرار شود. سه حجم عملکردی نام برده هم به آشپزخانه، محیط نشیمن و فضای ذخیره سازی اختصاص یافته اند. استفاده از این حجم ها منتج به گسترش فضای نشیمن مرکزی شده است.

ارتباط هنرمندانه فضای نشیمن مرکزی با باغچه بیرون از خانه، رفت و آمد راحت اعضای خانواده و بازی کودکان را میسر ساخته است. علاوه بر موارد مذکور، طراحی خانه با فضای باز این امکان را فراهم می آورد که نور طبیعی با سهولت به فضای داخلی جریان یابد. ساکنین از ورودی اصلی، دسترسی کامل به قسمت های مختلف این خانه ییلاقی چوبی خواهند داشت. واحدهای چوبی به کار رفته از پیش ساخته بودند و تنها در محل مورد نظر سرهم سازی شدند. بدین ترتیب می توان گفت که چوب مهم ترین عنصر در ساخت این ویلا بوده است و بخش اعظم کف و سقف خانه را به خود اختصاص می دهد.

البته تا جای امکان سعی شده که وزن کلی کف پوش و سقف چوبی در پایین ترین حالت ممکن حفظ شود. رنگ ها و بافت های نرم به همراه چیدمان باز باعث شده اند که این خانه ییلاقی به یک فضای زندگی همه کاره و در عین حال بسیار کاربردی تبدیل شود.

مشخصات خانه ییلاقی مدرن تیم superfuturegroup  به صورت زیر است:

– محل: منطقه مسکونی کرمسمونستر اتریش

– مساحت سطحی خالص:  296,2متر مربع

– سال پروژه: 2016

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 20 =

دنبال کنید @ اینستاگرام