رونمایی هواوی از سیستم عامل رقیب اندروید

با تشدید درگیری تجاری آمریکا با چین و اعمال محدودیت هایی بر علیه فعالیت هواوی، این شرکت سرانجام از سیستم عامل هارمونی خود رونمایی کرد تا آن را جایگزین اندروید کند.

مجله آنلاین موبنا – تحریم های آمریکا بر علیه هواوی به بهانه دور زدن تحریم های ایران باعث شده این شرکت چینی برای استفاده از سیستم عامل اندروید در گوشی ها و تبلت های تولیدی خود با محدودیت های جدی مواجه شود. از همین رو این شرکت مجبور شده تا برنامه های خود برای تولید سیستم عامل بومی را جدی بگیرد.
البته هارمونی در وهله اول برای استفاده بر روی خودروهای هوشمند، ساعت ها و رایانه های شخصی طراحی شده و نسخه نهایی آن در سال ۲۰۲۰ به بازار می آید.
نسخه هایی از این سیستم عامل حتی با هدفون های هوشمند و سیستم های واقعیت مجازی نیز سازگار خواهند بود. البته گفته می شود این سیستم عامل با گوشی پرچمدار جدید هواوی موسوم به میت ۳۰ سازگاری خواهد داشت.
هواوی تا به حال بارها اعلام کرده که هنوز ترجیح می دهد از اندروید در تولیدات خود استفاده کند، ولی اگر این کار ممکن نباشد، نصب سیستم عامل هارمونی در دستور کار آن قرار می گیرد. نسخه اولیه هارمونی قبلا با اسم کد Hongmeng یا Ark عرضه شده بود.

 منبع: مهر 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − یازده =

دنبال کنید @ اینستاگرام