گردش فرانسوی با کراس اوور آلمانی! (+تصاویر)

اولین چیزی که در ملاقات با اس کیو8 نظر مخاطب را جلب می کند تناست اندام این مدل و طراحی جذاب آن است.

مجله آنلاین موبنا – تنوع بالای محصولات در بازار کراس اوورها موجب شده تا انتخاب یک خودروی مناسب که با سلایق مشتری هماهنگ باشد به کاری دشوار تبدیل شود. اما در این میان شاخص هایی نیز وجود دارد که پروسه انتخاب را کوتاه می کند و اس کیو8 آئودی یکی از همین شاخص های مذکور است!

آئودی در مدل 2019 این خودرو تغییراتی را اعمال کرده که با یک کراس اوور سریع تر و اسپرت تر سروکار داشته باشیم. برای آزمایش این خودرو به کوهستان پیرنه در سمت فرانسه می رویم تا در پیچ های زیبای آن آزمایشی تمام عیار از این مدل آئودی داشته باشیم.

اولین چیزی که در ملاقات با اس کیو8 نظر مخاطب را جلب می کند تناست اندام این مدل و طراحی جذاب آن است. شیب تند شیشه عقب و ستون های کوتاه ظاهر آئروداینامیک این خودرو را به رخ می کشند. از طرفی انتخاب زه استیل برای خطوط شیشه های کناری و زیردرها کمک زیادی به درک هر چه بیشتر طراحی جذاب خودرو در این بخش کرده است.

خوب حالا زمان آن رسیده که این زیبای آلمانی را در پیچ و خم های راه کوهستانی پیرنه آزمایش کنیم. اینجا برای بررسی شاخص های عملکردی سیستم پیشرفته تعلیق و بطور خاص فرمان پذیری این خودرو مکانی ایده آل به نظر می رسد.

ابتدا با سرعت ملایم حرکت را آغاز می کنیم. هیچگونه صدای آزاردهنده ای از اتاق و موتور شنیده نمی شود. به تدریج پای خود را روی پدال گاز فشار می دهیم تا در آغاز پیچ ها با سرعت بیشتری سیستم تعلیق را تحت فشار بگذاریم. در این مرحله صدای موتور بسیار دلچسب و حس یک رانندگی اسپرت را منتقل می کند. فرمان بسیار نرم و کاملا تحت امر قرار دارد. با یک معکوس برای افزایش  بیشتر سرعت آماده می شویم و اس کیو8 از همه نظر عالی است.

همانطور که اشاره شد انتظار چنین رانندگی خوبی را اس کیو8 را از قبل داشتیم چرا که این خودرو از یک موتور مجهز به توربوشارژ دوقلو 429 اسب بخاری با گشتاور 664 پوندفوت استفاده می کند و این یعنی که یک هیولای خیابانی مقابل ما ایستاده است.

آئودی را متوقف می کنیم تا یکبار دیگر نگاهی به نمای خارجی آن داشته باشیم. از مقابل که نگاه می کنیم طراحی بی نقص اس کیو8  حس خوبی در ما ایجاد می کند. چراغ های تهاجمی با یک جلوپنجره گسترده در عرض و ارتفاع که لوگوی درشت آئودی در مرکز آن خودنمایی می کند، بی نظیر است. سپر جلو نیز کامل با جلوپنجره در هم آمیخته شده و نمایی یکپارچه را ایجاد کرده است.

در نمای عقب خودرو با یک سوپراسپرت تمام عیار سروکار  داریم. چراغ های باریک خطی که قبلا در سدان های پرقدرت آئودی دیده ایم به علاوه دیفیوزر و خروجی های دوقلوی اگزوز در طرفین زیبایی خاصی را ارائه کرده است.

داخل کابین اس کیو8، از چرم مشکی با دوخت درشت سفید برای فرمان و کنسول جلو استفاده کرده است.  آمپر دیجیتال و نمایشگر لمسی قسمت میانی کنسول از بخش های جذاب داخل خودرو هستند. همچنین در بخش هایی پوششی  با طرح فیبرکربن استفاده شده که یک رسم دائمی در خودروهای اسپرت است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

دنبال کنید @ اینستاگرام