کلیسای انگلیس خواستار رعایت اصول اخلاقی در اینترنت شد

اسقف اعظم کانتربری که اسقف ارشد و رهبر اصلی کلیسای انگلستان محسوب می شود خواستار رعایت اصول اخلاقی و راستگویی در اینترنت و به خصوص شبکه‌های اجتماعی شد.

مجله آنلاین موبنا – این اولین بار است که کلیسای انگلیس در عالی ترین سطح در مورد نحوه استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی موضع گیری می کند.
اسقف اعظم کانتربری هدف از تعیین دستورالعمل در این زمینه را مقابله با سوءاستفاده از فضای مجازی و جلوگیری از انتشار مطالب گمراه کننده در اینترنت عنوان کرده است.
جاستین ولبی اسقف اعظم کانتربری که در یک نشست پرسش و پاسخ در دفتر مرکزی فیس بوک در مرکز لندن شرکت کرده بود، گفت: یک قاعده طلایی که حضرت مسیح در مورد آن سخن گفته و در دیگر ادیان الهی نیز دیده می شود آن است که با دیگران همانگونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود. بنابراین بیان حقیقت و برخورد مهربانانه در اینترنت هم ضروری است.
وی افزود: اگر چیزی را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنید، آن مطلب باید حقیقت داشته باشد. در این زمینه هیچ جایگزینی وجودندارد. برای این کار باید از حقیقت مطلق بهره بگیرید. اگر می خواهید نظرتان را بیان کنید این کار را مهربانانه انجام دهید.
دستورالعمل های کلیسای انگلیس در مورد استفاده از شبکه های اجتماعی مبتنی بر اصول دیگری همچون الهام بخشی و همراهی نیز هست و از افراد خواسته شده تا برای تامین امنیت کودکان و نوجوانان و نیز افراد بزرگسال آسیب پذیر در وب تلاش کنند، صداقت داشته باشند و از تلاش برای گمراه کردن دیگران خودداری کنند.

 منبع: فارس 

دنبال کنید @ اینستاگرام