عینک طبی هوشمندی که به طور خودکار فوکوس می کند (+عکس)

محققان دانشگاه استنفورد از تولید عینک طبی هوشمندی خبر داده اند که دارای قابلیت فوکوس خودکار بوده و می تواند با ردگیری حرکات چشم به طور دقیق بر روی نقطه مورد نیاز تمرکز کند و تصاویری دقیق ارائه دهد.

مجله آنلاین موبنا – استفاده از این عینک به خصوص به نفع افرادی است که به علت بالا رفتن سن با مشکل پیرچشمی دست و پنجه نرم می کنند و استفاده از لنزهای چشمی نیز گرفتاری های آنها را برطرف نمی کند.

عینک طبی یادشده مجهز به لنزهای مایع ویژه، دوربین های هوشمند شناسایی کننده عمق میدان و فناوری ردگیری چشم است که تصویری دقیق و با کیفیت بالا را برای کاربر به ارمغان می آورد.

عبور جریان برق از لنز مایع باعث افزایش یا کاهش ضخامت آن می شود و لذا میزان فوکوس مطلوب به دست می آید. استفاده از عینک یادشده مطالعه مطالب مختلف را از فواصل مختلف بدون هیچ گونه مشکلی ممکن می کند.

در حال حاضر بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان با مشکل پیرچشمی دست و پنجه نرم می کنند و لذا استفاده از فناوری یادشده می تواند مشکل آنها را حل کند. استفاده از عینک یادشده می تواند مشکل 56 درصد از افراد یادشده را حل کند و با ارتقای فناوری مورد استفاده این رقم افزایش می یابد.

 منبع: فارس 

دنبال کنید @ اینستاگرام