فناوری جدید برای ایمن سازی رایانش کوانتومی

محققان از ابداع یک فناوری جدید برای ایمن سازی رایانش کوانتومی خبر داده اند تا جلوی دسترسی هکرها به اطلاعات حساس از این طریق گرفته شود.

مجله آنلاین موبنا – اگر چه فناوری رایانش کوانتومی می‌تواند مراقبت‌های درمانی، هوش مصنوعی، مدل سازی های مالی، پیش بینی آب و هوا و غیره را متحول کند اما نفوذ به سیستم‌های رمزگذاری مبتنی بر این فناوری می‌تواند امنیت بسیاری از کاربران را به خطر انداخته و باعث سرقت اطلاعات حساس افراد شود.
از همین رو، پژوهشگران مؤسسه کلود فلیر از آزمایش یک فناوری جدید خبر داده‌اند که با رمزگذاری ایمن داده‌های تولید شده توسط رایانه‌های کوانتومی جلوی سرقت و سواستفاده از آنها را می‌گیرد. این شرکت بسته نرم افزاری مورد استفاده بدین منظور را نیز به اشتراک گذاشته است. این بسته موسوم به CIRCL به صورت منبع باز طراحی شده تا عموم کاربران علاقمند بتوانند تغییرات لازم را در آن انجام دهند.
کلود فلیر یک فناوری رمزگذاری خاص رمزگذاری به نام تی ال اس را مورد استفاده قرار می‌دهند که نسخه‌ای به روز شده از فناوری اس اس ال محسوب شده و برای حفاظت از ارتباطات ما بین مرورگرهای وب و سرورها مورد استفاده قرار می‌گیرد. CIRCL با فناوری یادشده سازگاری دارد و قرار است بعد از تکمیل مورد استفاده عمومی قرار بگیرد.

 منبع: مهر 

دنبال کنید @ اینستاگرام