میز خورشیدی برای شارژ بی سیم چند ابزار (+فیلم و عکس)

شارژ بی سیم گوشی ها و تبلت ها پدیده تازه ای نیست، اما طراحی میزی که قادر به ذخیره کردن انرژی خورشیدی باشد و بتوان از آن برای شارژ بی سیم و همزمان چند وسیله استفاده کرد، تازگی دارد.

مجله آنلاین موبنا – یک شرکت اسپانیایی به نام پروتون نیوانرژی میز خاصی به نام ای برد طراحی و عرضه کرده که مجهز به قابلیت شارژ بی سیم است.

کاربران می توانند با قرار دادن گوشی ها و تبلت های خود بر روی این میز آنها را به طور همزمان شارژ کنند، بدون آنکه با این کار مشکلی به وجود آید. این میز قادر به ذخیره سازی انرژی دریافتی از خورشید و حتی انرژی مصنوعی انواع لامپ هاست.
میز مذکور دارای یک قاب و چارچوب فلزی و نیز یک صفحه شیشه ای در بالاست. شرکت سازنده می گوید با استفاده از این میز می توان حداکثر چهار وسیله را به طور همزمان شارژ کرد.

استاندارد شارژ بی سیم مورد استفاده این میز Qi است و لذا از آن می توان برای شارژ انواع آیفون و گوشی های سری گالکسی سامسونگ استفاده کرد. گوشی های پیکسل 3 و 3 ایکس ال و نیز گوشی های پرچمدار سونی، نوکیا، ال جی و برخی شرکت های دیگر نیز با فناوری مذکور سازگاری دارند.
همچنین از این میز می توان برای شارژ برخی مدل های تبلت، ساعت های هوشمند، هدفون های بی سیم و غیره نیز استفاده کرد. دو آداپتور هم برای سازگار کردن برخی وسایل الکترونیکی ناسازگار با این میز در نظر گرفته شده اند. قرار است میز یادشده در ماه نوامبر به قیمت 570 دلار روانه بازار شود.

 منبع: فارس 

دنبال کنید @ اینستاگرام