تجربه کنسرت در آلپ سوئیس! (+عکس)

نمای شیشه ای مورد استفاده برای طراحی این سالن کنسرت، تامین نور طبیعی فضاهای مخصوص عبور و مرور و همچنین خود محیط اصلی سالن را تضمین خواهد کرد.

مجله آنلاین موبنا؛ سمیه علی‌اصغری – به تازگی سالن کنسرتی با طراحی مدرن و زیبا در یک دهکده واقع در آلپ سوئیس به نام اندرمات افتتاج شده که هدف از طراحی آن ایجاد فضایی فرهنگی در راستای تعامل توریست ها و همچنین مردم محلی منطقه عنوان شده است. این مجموعه که تحت عنوان “سالن کنسرت اندرمات” شناخته می شود، 650 صندلی ظرفیت دارد. این پروژه توسط استودیو معماری سایلرن در یک فضای زیر زمینی با نور طبیعی از سطح، که تا پیش از این مورد استفاده هتل های اطراف برای برگزاری رویدادهای خاص بوده است، به سر انجام رسیده و تبدیل به نمادی منحصر به فرد از آلپ سوئیس شده است.


 

استودیوی مذکور که توسط  کریستینا سایلرن مدیریت می شود، به منظور افزایش حجم آکوستیک پروژه تا 5340 متر مکعب قسمتی بزرگ از سقف فضای قبلی را دستخوش افزایش ارتفاع کرده است. از طرف دیگر نمای شیشه ای مورد استفاده برای طراحی این سالن کنسرت، تامین نور طبیعی فضاهای مخصوص عبور و مرور و همچنین خود محیط اصلی سالن را تضمین خواهد کرد.

تیم معماری توضیح می دهد که ایده طراحی شیشه ای چه بوده است: در واقع ایده ای کاملا رمانتیک در پس این تصمیم قرار داشته است. مخاطب در فصل زمستان و هنگام حضور در کنسرت های زمستانی، با گردبادی از برف که فضای بیرونی را سفید کرده احاطه می شود. این در حالی است که فصل تابستان، طبیعت و نور دلچسب خورشید را به وی هدیه خواهد کرد. علاوه بر این، بازتابنده های آکوستیک در فضایی خالی شناور هستند که درست مانند یک اثر هنری عمومی به نظر می رسند.

لازم به ذکر است که با توجه به پارامترهای برنامه ریزی شده محل، امکان افزایش ارتفاع فقط برای قسمتی از سقف فراهم شده بود. این موضوع می توانست به عدم هماهنگی طراحی مد نظر منجر شود که با در نظر گرفتن یک بخش مرکزی، معماران توانستند طرحی متقارن را شکل دهند.

به عقیده تیم سازنده، مخاطبان برنامه های این سالن کنسرت منحصر به فرد با قرارگیری در محیطی که از نور مناسب برخوردار است و کیفیت صوتی بالایی را نیز به آنها هدیه می دهد، تجربه ای لذت بخش و فراموش نشدنی را به دست خواهند آورد. ساخت و ساز این پروژه در فضایی به مساحت 2072 متر مربع در سال 2018 آغاز شد و در سال 2019 به پایان رسید.

 منبع: پول نیوز

دنبال کنید @ اینستاگرام