۱۴ سالگی زمانی است برای پایان و یا شروع یک زندگی

موسسه خیریه سگال در راستای کمک‌رسانی به خانواده‌های بیماران فلج مغزی، در جهت تامین هزینه‌های دارو و درمان و فرهنگ‌سازی در زمینه این بیماری فعالیت خود را در سال ۱۳۹۶ آغاز نمود.

فلج مغزی عارضه‌ای ست که در زمان تولد برای کودکان تازه متولدشده اتفاق می‌افتد و دلیل آن کمبود سطح اکسیژن به کودک هنگام تولد رخ می‌دهد که باعث کاهش سطح اکسیژن در مغز و بروز عارضه‌های فیزیکی در کودک می‌گردد.

عوارض ناشی از این کاهش اکسیژن در مغز می‌تواند منجر به از کار افتادن بخشی از اعضای بدن یا از کارافتادگی کل بدن یا قدرت تکلم و یا تحرک سر شود.

در صورتی که کودک از ابتدا نزد متخصص ارجاع داده شود و با تشخیص زودهنگام با فیزیوتراپی ٬گفتاردرمانی و کاردرمانی در بعضی از موارد بهبودی صددرصدی حاصل می‌گردد. گاها عارضه فلج مغزی را به‌اشتباه با عقب‌افتادگی ذهنی و یا سایر بیماری‌های مشابه اشتباه می‌گیرند و کودک تا سالهای سال با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کند. درحالی‌که درمان این کودکان فقط تا قبل از ۱۴ سالگی امکان‌پذیر است با تشخیص درست و به هنگام می‌توان زندگی دوباره به آنها بخشید.

 

 

موسسه خیریه سگال در راستای کمک‌رسانی به خانواده‌های این عزیزان در جهت تامین هزینه‌های دارو و درمان و فرهنگ‌سازی در زمینه این بیماری فعالیت خود را در سال ۱۳۹۶ آغاز نمود. این موسسه با جلب کمک‌های نقدی خیرین عزیز تا به امروز فعالیت خود را حفظ و اجرایی نموده است . ما امیدواریم که با جذب کمک‌های بیشتر در صدد آن برآییم که کودکان بیشتری را تحت حمایت و پوشش این موسسه قرار دهیم و این را مثمر ثمر نخواهد شد مگر با مساعدت و همیاری شما عزیزان

راه‌های کمک به این کودکان معصوم

  1. کمک نقدی

  2. درمانیاری

  3. استند تسلیت

  4. دریافت قلک

 

امید است با همیاری و همدلی شما عزیزان بتوانیم از درد و رنج خانواده‌های این عزیزان بکاهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دنبال کنید @ اینستاگرام