خیابان هفتم

ملاقات با بلندقامت مازراتی در رجفیلد! (+تصاویر)

در مجموعه مطالب "خیابان" مجله آنلاین موبنا می‌توانید بیننده گزارش‌های تصویری از هیولاهای خیابانی در نقاط مختلف جهان باشید. همراهی با این مجموعه مطالب که بصورت مختصر و تصویر محور ارائه می‌شوند، قطعا برای دقایقی شما را با آوای دلنشین اسب بخار همراه خواهد ساخت.

مجله آنلاین موبنا – مازراتی یکی از جذاب ترین برندهای خودرویی در سراسر جهان است که تجربه سواری با آن فقط قسمت عده ای خاص با توان مالی بالا می شود. اما به هرترتیب مخاطبان صنعت خودرو حتی از مشاهده تولیدات این برند در خیابان ها یا تصاویر هم لذت می برند و این جادوی مازراتی است نه چیز دیگر!
از زمانی که مازراتی تصمیم گرفت تا یک اس یو وی را به خط تولید محصولات خود اضافه کند، نظرات و نقدهای مختلفی در محافل خودرویی ایجاد شد اما با رونمایی از لوانته، مازراتی نشان داد که در هر کلاس تولیدی می تواند یک شاخص را معرفی و روانه بازار کند.
برخورد اتفاقی با یک لوانته گرن اسپورت در رجفیلد(کنتیکت/آمریکا) بهانه خوبی شد تا نگاهی به این هیولای قدبلند داشته باشیم. پیش از هر چیز نگاهی به قلب تپنده این خودروی جذاب داشته باشیم. در مدل 2019 موردنظر ما، شروع قیمت مازراتی لوانته اس گرن اسپورت از حدود 92 هزار دلار است. موتور 3 لیتری 6 سیلندر آن تا 424 اسب بخار توان دارد.
در بررسی نمای ظاهری اولین چیزی که باید اشاره کرد حسی است که از مشاهده این خودرو برای اولین بار برایمان ایجاد شد: یک “کواتروپورته” شاسی بلند! شاید شما هم با ما نظری یکسان داشته باشید که خلاقیت جدیدی در طراحی لوانته مشاهده نمی شود و فقط ارتفاع یک پلتفرم قبلی افزایش یافته است. در اینجا مدافعان مازراتی می گویند که تداوم زبان طراحی چیزی است که در اکثر شرکت های مطرح دنیا دنبال می شود و از این بابت ایرادی متوجه مازراتی نمی شود. اما به هرترتیب ما از مشاهده یک اس یو وی مانند اکس 6 ب ام و یا اوروس لامبورگینی تداوم زبان طراحی را حس کرده اما همراه با آن خلاقیت تزریق شده در یک محصول جدید نیز برایمان جذاب است.
در ادامه تصاویری از کواتروپورته برای مقایسه را مشاهده می کنید:

و تصاویری زنده از لوانته اس گرن اسپورت که در رجفیلد ثبت شده است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام