فیلم کوتاه «بعد از صد هزار ساعت» منتخب جشنواره کالیفرنیا شد

محمد حسن‌زاده کارگردان جوان ایرانی توانست با ساخت آخرین فیلم خود در بخش‌های مختلف جشنواره، منتخب بهترین موسیقی متن و بهترین فیلم کوتاه شود.

مجله آنلاین موبنا – محمد حسن‌زاده، فیلمساز ایرانی مقیم ایتالیا، تاکنون ساخت دو مستند و سه فیلم کوتاه داستانی را در کارنامه خود دارد. فیلم کوتاه «بعد از صد هزار ساعت» که پنجمین فیلم کوتاه ساخته محمد حسن‌زاده است، در جشنواره کوین پالم کالیفرنیا، در بخش بهترین فیلم کوتاه و بهترین موسیقی متن منتخب جشنواره شد و بازیگر خردسال این فیلم جایزه بهترین بازیگر خردسال را به خود اختصاص داد.
موسیقی متن این فیلم را رسام لردکانی آهنگساز ساخته و بازیگر ۶ ساله ایتالیایی این فیلم«آورورا کارادوننا»، بازی خوبی ارایه داده که از سوی هیات داوران به عنوان بهترین بازیگر خردسال برگزیده شد و جایزه گرفت.
«صد هزار ساعت بعد» روایت زندگی بخشی از زنان در غرب است که تضادها و زندگی پرتلاطم توام با رفتارهای دوگانه با این قشر را به تصویر کشیده و تاثیرات این دوگانگی در دوران کودکی را در بزرگسالی روانکاوی مَی‌کند.
از دیگر آثار حسن‌زاده می‌توان به «یک قدم تا رستگاری» اشاره کرد. این فیلم از جمله فیلم‌هایی است که در جشنواره های اوت آو ده کن (OUT OF THE CAN) انگلیس و ایرانیان فیلم فستیوال سانفرانسیسکو برنده جایزه شده بود.

 منبع: خبرآنلاین 

دنبال کنید @ اینستاگرام