اقامتگاه تفریحی منحصر به فرد در دل طبیعت بکر کرالا(+عکس)

مجموعه مورد نظر متشکل از امکانات عمومی متنوع، مرکز ورود مهمانان و خوشامد گویی به آنها و همچنین یک استخر بزرگ به مساحت 750 متر مربع خواهد بود.

مجله آنلاین موبنا؛ رکسانا دانیالی – تیم معماری اربانرک متشکل از معماران خبره، اقدام به طراحی یک اقامتگاه تفریحی لوکس در دل طبیعت بی نظیر کرالا (ایالتی در جنوب هند که خط ساحلی طولانی و زیبا دارد) کرده است که چشم اندازی گرمسیری را به مهمانان خود هدیه می دهد. این ایالت در ابتدا با هدف زراعت برنج توسعه یافت و در ادامه تبدیل به اکوسیستمی غنی شد که موفقیت زیادی در جلب نظر مهندسان برای ساخت اقامتگاهی لوکس داشته است.

تیم معماری به منظور طراحی اقامتگاه تفریحی کرالا از یکی از نقاشی های معمار، گیاه شناس و نقاش برزیلی به نام روبرتو بورل مارکس الهام برداری کرده است. کل مجموعه به گونه ای در نظر گرفته شده است که قابلیت دسترسی به حمل و نقل آبی را داشته باشد. همین موضوع منتج به خلق یک پروژه مفهومی بسیار زیبا و کاملا متمایز شده است. با این طراحی کانال های آبی جدیدی ایجاد خواهند شد که جادوی اقامت در محیطی منحصر به فرد را برای مهمانان محقق می سازند.

سیستم کانال های آبی در این مجموعه، ماهیگیری آسان در سایت های اختصاصی و همچنین ارتباط آبی میان نواحی مختلف را امکان پذیر خواهد ساخت. هدف اصلی پروژه نیز حفظ چشم انداز طبیعی منطقه و استفاده بهینه از آن جهت جلب نظر توریست ها بوده است.

هرچند که به عقیده برخی از منتقدان، طراحی و ساخت این اقامتگاه تفریحی امری بسیار زمانبر، پر هزینه و در عین حال با اثرگذاری پایین است، اما تیم معماری مذکور قصد دارد که با استفاده از تکنولوژی مدرن، مصالح پایدار و بومی منطقه بخش های مختلف را به بهترین شکل ممکن توسعه دهد.

مجموعه مورد نظر متشکل از امکانات عمومی متنوع، مرکز ورود مهمانان و خوشامد گویی به آنها و همچنین یک استخر بزرگ به مساحت 750 متر مربع خواهد بود. البته به هیچ عنوان نمی توان از برنامه های پیش رو برای راه اندازی رستوران های باکیفیت در این اقامتگاه تفریحی چشم پوشی کرد.

یک مرکز سلامتی نیز به مساحت 7،000 متر مربع ساخته خواهد شد که به یک کتابخانه، یک سالن یوگا، چندین اتاق ماساژ اختصاصی و سالن تناسب اندام مرتبط می شود. این مرکز همچنین مجهز به یک رستوران ارگانیک نیز خواهد بود که امکانات متعددی را برای پیروی از سبک زندگی سالم در اختیار علاقه مندان خود قرار می دهد. خیمه های مخصوص مهمانان نیز مجموعه ای از اقامتگاه های مدرن هستند که میان یک باغ آبی بزرگ قرار خواهند کرد. این خیمه ها طبق برنامه ریزی های انجام شده با استفاده از ستون های سنگی، چوب های بازیافتی و دیگر مصالح بومی کرالا ساخته می شوند.

 منبع: پول نیوز

دنبال کنید @ اینستاگرام