آپارتمانی با الهام از گل آفتابگردان! (+تصاویر)

یکی از کلیدی ترین فاکتورهای طراحی در این پروژه افزایش فضای سبز در کاربردی ترین شکل ممکن است. به عبارت دیگر بسیار خلاقانه نسبت فوق العاده ایی بین ساختمان و فضای سبز ایجاد شده است.

مجله آنلاین موبنا؛ سمیه علی‌اصغری – گروه معماری “او دی دی” از طراحی جذاب یک برج مسکونی در اکوادور رونمایی کرده است که در نوع خود بسیار جالب و دیدنی به نظر می رسد. به گفته تیم مذکور؛ در طراحی این سازه تلاش شده تا مرزهای بین طبیعت و زندگی شهری کاهش یافته و مجموعه ای احداث شود که حسی از آرامش را به مخاطبان خود انتقال دهد.

این ساختمان را برج آفتابگردان نیز نامگذاری کرده اند زیرا ایده اصلی در طراحی آن از گل آفتابگردان گرفته شده است. اگر به حالت نورگیرهای طبقات دقت کنیم می توانیم بافتی شبیه بخش داخلی گل آفتابگردان را مشاهده کنیم.

یکی از کلیدی ترین فاکتورهای طراحی در این پروژه افزایش فضای سبز در کاربردی ترین شکل ممکن است. به عبارت دیگر بسیار خلاقانه نسبت فوق العاده ایی بین ساختمان و فضای سبز ایجاد شده است. در کیتو پایتخت اکوادور هوا معمولا آفتابی است و شکل عمودی این سازه و باغچه های آن با توجه به همین ویژگی شرایطی را ایجاد می کند تا بهترین نورگیری طبیعی برای گیاهان این ساختمان شکل بگیرد. البته ساکنین نیز از این طراحی هوشمندانه بی نصیب نیستند و همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید فضای داخلی هر واحد ترکیبی فعال از معماری روز و کمینه گرا با جادوی سبزرنگ طبیعت است.

 منبع: پول نیوز

دنبال کنید @ اینستاگرام