به روزرسانی ویندوز مچ بند مجرمان هلندی را از کار انداخت

به روزرسانی سیستم عامل ویندوز ۱۰ معمولاً بسیاری از کاربران را به دردسر می‌اندازد، اما این بار موجب اختلال در ارتباط مچ بندهای کنترل مجرمان هلندی با مراکز پلیس شده است.

مجله آنلاین موبنا – تازه‌ترین به روزرسانی ویندوز باعث شده تا کنترل صدها مجرم و مظنون در هلند که توسط این مچ بندهای بسته شده به پا کنترل می‌شدند ناممکن شود. زیرا بعد از این کار تصویر آنها از صفحه رادار محو شده و ارتباط این دستگاه‌ها با پلیس مختل شده است.

مقامات هلندی تأیید کرده اند که به روزرسانی نرم افزاری باعث اختلال در ترافیک داده در حین کنترل این مچ بندهای پا شده است. البته این اختلال بعد از مدتی برطرف شده است. در حال حاضر تلاش برای تثبیت کامل سیستم یادشده در جریان است.

به روزرسانی ویندوز در روز پنج شنبه موجب شد تا مچ بندهای پای مجرمان هلندی به طور کامل از کار بیفتند. در مورد تعداد مجرمانی که از این ابزار استفاده می‌کنند، اطلاعات دقیقی در دست نیست. اما تخمین زده می‌شود که هر روز به طور متوسط ۷۰۰ نفر بدین شیوه کنترل می‌شوند.

هنوز مشخص نیست آیا مجرمانی که بدین شیوه کنترل می‌شدند از موضوع مطلع شده و برای فرار یا شکستن مچ بندهای پای خود اقدام کرده اند یا خیر. پیش از این و در آگوست سال گذشته هم اختلال فنی شبکه ای در این مچ بندها باعث عدم امکان کنترل ۴۵۰ مورد از آنها برای مدتی کوتاه شد.

 منبع: مهر 

دنبال کنید @ اینستاگرام