طراحی ژاپنی و خانه ای برای همسایگان صمیمی! (+عکس)

شیمادا از 12 حجم مربعی شکل به منظور ایجاد یک پیکربندی غیر طبیعی استفاده کرده است. ساختارهای مربعی به عنوان فضاهای اصلی خانه مانند اتاق خواب، اتاق نشیمن و آشپرخانه مورد بهره برداری قرار گرفته اند.

مجله آنلاین موبنا؛ رکسانا دانیالی – “یو شیمادا” به واسطه ساخت فضاهای مسکونی غیر معمول و معمولا پر پیچ و خم بسیار معروف است. وی این بار اقدام به طراحی یک پروژه جدید و نسبتا متفاوت کرده که در شهر اوساکا (سومین شهر بزرگ ژاپن و مرکز استان اوساکا) واقع شده است و به گفته معمار آن برای خانواده هایی مناسب خواهد بود که مایل به درک بهتر حضور یکدیگر در کنار هم هستند. وی که سرپرست گروه معماری تاتو است، فضای خانه های مسکونی با طراحی های متداول را برای ساکنین آنها “محدود” می داند.

برای این خانه مسکونی، شیمادا از 12 حجم مربعی شکل به منظور ایجاد یک پیکربندی غیر طبیعی استفاده کرده است. ساختارهای مربعی به عنوان فضاهای اصلی خانه مانند اتاق خواب، اتاق نشیمن و آشپرخانه مورد بهره برداری قرار گرفته اند. این در حالی است که ساختارهای متوازی الاضلاع بیشتر برای ارتباط بخش های مختلف مطرح هستند و می توانند کاربردهای متنوعی داشته باشند.

از جمله مهم ترین ویژگی های پروژه مذکور می توان به حفظ حریم خصوصی ساکنین و همینطور تامین نور طبیعی به فضای داخلی خانه اشاره کرد. این مجموعه دو طبقه ای با مساحت 381.27 متر مربع همچنین مجهز به چندین باغچه است که در زیباسازی نمای بیرونی آن تاثیر به سزایی دارد. معمار این خانه پر پیچ و خم معتقد است که اقامت در آن موجب تغییر سبک زندگی مالکین شده و ارتباط آنها با یکدیگر را تقویت خواهد کرد.

 منبع: پول نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام