باسنجی؛ آفریقایی خوش‌هیکل! (+تصاویر)

باتوجه به فیزیک بدنی؛ علاقه خاصی به بازی دارد و عاشق آن است تا شما با او بازی کنید. مهارت ویژه‌ای نیز در بازی‌های پرتابی دارد.

مجله آنلاین موبنا – شاید برایتان جالب باشد که یکی از نژادهای اصیل سگ به جمهوری کنگو مربوط می‌شود! یعنی یک سگ آفریقایی که ممکن است تابه‌حال نامش به گوشتان نخورده باشد: باسنجی!

نزاد باسنجی همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید اندام بسیار خوش‌فرم و عضلانی دارد که خبر از توانایی‌های این سگ می‌دهد. بسیار کم صدا است و به‌ندرت صدایی از او خواهید شنید. گوش‌های بلند و ایستاده ظاهرش را زیباتر کرده و دم محکمی نیز دارد.

باسنجی همانند تمامی سگ‌ها بسیار باهوش است و اگر برای تربیتش زمان بگذارید یک فرمان‌بردار حرفه‌ای خواهد شد. یک نکته مهم در رابطه با باسنجی شباهت رفتارهای او به هاسکی است چون بسیار کنجکاو است و اگر در خانه نگهداری می‌کنید بهتر است مراقب وسایل منزل باشید تا قربانی کنجکاوی‌های باسنجی نشود.

باتوجه به فیزیک بدنی؛ علاقه خاصی به بازی دارد و عاشق آن است تا شما با او بازی کنید. مهارت ویژه‌ای نیز در بازی‌های پرتابی دارد. یک توپ که در دهانش جا شود به سمتی پرتاب کنید تا ببینید این حیوان چگونه شما را غافلگیر می‌کند.

نر بالغ باسنجی حدود 11 کیلوگرم وزن و 43 سانتیمتر ارتفاع دارد. در جنس ماده وزن 9.5 کیلوگرم و ارتفاع 40 سانتیمتر گزارش شده است. همانند بسیاری از نژادهای دیگر باسنجی‌ها نیز 10 تا 12 سال عمر دارند.

ویژگی‌ها

باسنجی بسیار باهوش است و همین هوش زیاد موجب شده تا پروسه آموزش آنها دشوار باشد. در این راه صبوری و جدیت زیادی لازم خواهید داشت.

این سگ متخصص بالا رفتن از موانع است و به همین دلیل براحتی می‌تواند از حصار حیاط و مکان‌های مشابه بالا رفته و فرار کند.

انرژی بسیار زیادی دارد و این انرژی باید در مسیر درست تخلیه شود در غیر اینصورت به یک خرابکار حرفه‌ای مبدل می‌شود.

به‌شدت نیاز به توجه مالک خود دارد. بنابراین نباید او را تنها بگذارید. به این عضو دائم خانواده خود خوشامد بگوئید!

با حیوانات خانگی کوچک رابطه خوبی ندارند و نسبت به پرنده‌ها واکنش عصبی نشان می‌دهند. البته اگر با یک گربه همزمان بزرگ شود، دوست خوبی برای او خواهد بود.

تغذیه

روزانه 1 تا 2 پیمانه غذای باکیفیت سگ به همراه بخشی از غذایی که خودتان مصرف می‌کنید در چند وعده مختلف می‌تواند فرمول خوبی برای باسنجی باشد. اما مراقب اضافه‌وزن حیوان باشید تا اندام زیبایش حفظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

دنبال کنید @ اینستاگرام