جهرمی: پوشش ارتباط جاده ای استان کرمان باید به 95 درصد برسد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه پوشش جاده ای استان کرمان از موضوعات بسیار مهم به شمار می رود گفت: تا پایان امسال پوشش ارتباطی در جاده های اصلی و فرعی استان کرمان باید به 95 درصد افزایش یابد.

مجله آنلاین موبنا – محمدجواد آذری جهرمی در نشست بررسی وضعیت زیرساخت های ارتباطی استان کرمان افزود: تا پایان سال جاری تمام مسیرهای بالای پنج کیلومتر باید دارای پوشش ارتباطی باشد.
وی ادامه داد: 307 کیلومتر از جاده های اصلی استان کرمان به دلیل عدم اجرای تعهد اپراتور همراه اول فاقد پوشش همراه است.
وی با اشاره به اینکه لینک های داخل شهری و جاده ای استان کرمان در برخی موارد مشکل دارد که با آنها آشنا هستم، گفت: به نظر می رسد شبکه انتقال استان کرمان وضعیت مناسبی نداردو وصله پینه ای است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر اصلاح شبکه فیبر نوری در استان کرمان تاکید کرد و ادامه داد: تمام شهرهای استان باید به حداقل 2 فیبر نوری مستقل مجهز شود.
آذری جهرمی اظهار داشت: در راستای بهبود ارتباطات حاشیه شهر (لیف) در استان کرمان 370 کیلومتر فیبر نوری را ابلاغ کرده ایم و باید در اسرع وقت پیگیری شود.
وی بر توسعه زیرساختهای ارتباطی در مسیر 27 کیلومتری کرمان – ماهان تاکید کرد و ادامه داد: مخابرات مشکل مالی ندارد و اجرای فیبر وظیفه شرکت زیرساخت است و نباید تکلیف خود را به بخش خصوصی واگذار کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه چرا باید یک پروژه را که امکان اجرای آن در 45 روز وجود دارد، 2 ساله اعلام کرد، گفت: شاخص های کیفی در این استان پائین است و مشکل انتقال در این استان باید حل شود.
آذری جهرمی در ادامه گفت: فرصت 2 هفته ای تعیین می شود تا با همکاری شهرداری نسبت به ایجاد سایت های تلفن همراه اقدام شود و در صورت عدم همکاری سازمان های مربوطه، تمام سایت ها را از استان کرمان جمع آوری خواهیم کرد.
وی بیان کرد: از فردا می توان ثبت نام تلفن ثابت در روستای الله آباد کرمان را آغاز کرد و ظرف 6 ماه آینده تلفن ثابت این مشترکین را به آنها واگذار کرد.
وی با بیان اینکه روند هماهنگ سازی بین دستگاهی در استان کرمان به خوبی پیگیری می شود، تاکید کرد: سال 96 سرمایه گذاری خوبی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات در کرمان انجام شد و 90 میلیارد تومان برای توسعه نقاط دسترسی در کرمان اختصاص یافت.
وی تصریح کرد: با توجه به شرایط و گستردگی استان کرمان، تامین برق و نبود ظرفیت های انتقال برای دایر کردن این سایت ها دچار مشکل بودیم و این به معنای آن است که در حوزه زیرساختی و ظرفیت انتقال، نیاز به ارتقاء دارد.
وی با اشاره به اینکه شاید مخابرات در توسعه زیرساخت ها سستی کرده و شاید این سستی به دلیل کمبود اعتبارات بوده است گفت: همه مکلف هستند مصوبات این جلسه را در زمانبندی تعیین شده به نتیجه رسانده و گزارش دهند.
وی خاطرنشان کرد: موظفیم که مشکلات مردم را در استان کرمان حل کرده و ارتباط مناسب را برای آنها ایجاد کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام