طراحی داخلی موزه ملی قطر! (+تصاویر)

با استفاده از تکنیک چاپ سه‌بعدی، منحنی‌های هر کدام از قطعات چوبی طراحی و در نهایت نیز تمامی اجزا برای ایجاد هارمونی زیبای موزه در کنار یکدیگر قرار گرفتند.

مجله آنلاین موبنا – اخیرا تصاویری از فضای داخلی موزه ملی قطر منتشر شده که در نوع خود خبر از یک معماری بی‌نظیر می‌دهد. ایده نهفته در پس طراحی داخلی موزه که توسط یک استودیو استرالیایی اجرا شده، پیروی از تم صحرایی بوده است. مجموعه‌ای از تصاویری که در ادامه ارائه خواهند شد، فضایی مشابه دیواره‌های یک غار را نشان می‌دهند که مفهوم اولیه آنها از غار طبیعی Dhal Al Misfir واقع در قلب کشور قطر برداشت شده است.

دیوارهای منحصربه‌فرد این موزه با 40،000 قطعه چوب حاصل از دستگاه برش CNC (ابزاری که می‌توان از طریق آن تکه‌های بزرگ چوبی و یا دیگر مواد مسطح را برش زد) ساخته شده‌اند. گفتنی است که در ادامه با استفاده از تکنیک چاپ سه‌بعدی، منحنی‌های هر کدام از قطعات چوبی طراحی و درنهایت نیز تمامی اجزا برای ایجاد هارمونی زیبای موزه در کنار یکدیگر قرار گرفتند.

به‌طور خلاصه هدف از طراحی داخلی این پروژه به صورتی که دیده می‌شود، تحکیم ارتباط انسان و طبیعت به واسطه هنر معماری بوده است. این بنا تماما بازگوکننده میراث قطر از چشم‌اندازهای صحرایی این کشور خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام