بازسازی هتلی که یک بنای تاریخی است! (+عکس)

با توجه به محل قرارگیری هتل مهم ترین چالش پیش روی استودیوی معماری، چگونگی مواجهه با وضعیت آب و هوایی متغیر منطقه بوده است. به طراحی قبلی ساختمان، یک طبقه دیگر و همینطور استخری در فضای باز پشت بام هم افزوده شده است.

مجله آنلاین موبنا؛ رکسانا دانیالی – یک استودیوی معماری فرانسوی به نام AAYP، اقدام به بازسازی یک هتل قدیمی مربوط به سال های 1930 در شهر ساحلی مارسی این کشور کرده است. این هتل با توجه به موقعیت جغرافیایی خود، چشم انداز بی نظیری را از دریای مدیترانه در اختیار مهمانان قرار می دهد. البته به دلیل عدم رسیدگی صحیح و دقیق، مجموعه مورد نظر در گذر زمان دچار تخریب جدی شده و شرایط بدی را تجربه کرده است. از این رو تیم طراحی AAYP پیش قدم شد تا این هتل فوق العاده را به دوران شکوه اولیه خود بازگرداند.

با توجه به محل قرارگیری هتل مهم ترین چالش پیش روی استودیوی معماری، چگونگی مواجهه با وضعیت آب و هوایی متغیر منطقه بوده است. در واقع یکی از دلایل اصلی تخریب نسبی هتل، یورش باد و امواج دریا بدون اقدامات پیشگیرانه از جانب مسئولین محسوب می شود. با این حال استودیو AAYP ضمن بازسازی مجموعه، برنامه ای اتخاذ کرده است که بتواند از آسیب های احتمالی در آینده نیز جلوگیری کند. این برنامه از طریق حذف مواد فرسوده و غیر مقاوم و همچنین تقویت اسکلت ساختمان امکان پذیر خواهد بود.

هدف اصلی از اجرای این پروژه، مرتبط سازی تمامی فضاهای هتل با محیط طبیعی اطراف تا جای امکان بوده است. درست مانند آن که مرز میان فضای داخلی و خارجی برداشته شده باشد. علاوه بر این با استفاده از امکانات فراموش شده این مجموعه، یک سالن جدید ماساژ و مرکز تناسب اندام نیز برای هتل قدیمی مارسی در نظر گرفته شد.

به طراحی قبلی ساختمان، یک طبقه دیگر و همینطور استخری در فضای باز پشت بام هم افزوده شده است. نتیجه تمامی تغییرات انجام شده، یک معماری ساده و خالص است که می تواند نظر هر گردشگری را به خود جلب کند. پوشش سنگ مرمر که برای قسمت نمای کار استفاده شده است، نور خورشید را به خوبی منعکس می سازد. هماهنگی این طراحی با طبیعت اطراف کاملا بدون نقص خواهد بود.

 منبع: پول نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 11 =

دنبال کنید @ اینستاگرام