سیلاب 46 سایت مخابراتی را در نیکشهر قطع کرد

رئیس اداره مخابرات نیکشهر در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: سیلاب 46 سایت مخابراتی در نقاط مختلف این شهرستان و به ویژه در بخش بنت و دهستان هیچان و مهبان بخش مرکزی را قطع کرده و ارتباط تلفنی هزاران نفر از روز گدشته قطع است.

مجله آنلاین موبنا – درویش رئیسی اظهار داشت: قطعی تلفن در نقاط روستایی سبب شده تا مسئولان و مردم هیچ اطلاعی از وضعیت خسارت بارندگی ها و سیلاب نداشته باشند.
وی بیان کرد: به دلیل طغیان رودخانه های فصلی دسترسی به آن مناطق وجود ندارد و پس از فروکش کردن آب نسبت به بررسی مشکلات اقدام خواهد شد.
رئیس اداره مخابرات نیکشهر افزود: بارندگی ها علاوه بر نیکشهر 51 سایت تلفن چابهار و 61 سایت و دکل تلفن را در ایرانشهر قطع کرده است.
وی ادامه داد: از مردم شهرستان نیکشهر به دلیل قطعی تلفن عذرخواهی می کنیم و قول می دهیم در اولین فرصت نسبت به حل مشکلات اقدام کنیم.
رئیس اداره مخابرات نیکشهر گفت: بارش های سنگین در 48 ساعت گذشته سبب جاری شدن سیلاب و سقوط تیرهای مخابراتی در بستر رودخانه گُنگ( پل هیتان) شده و فیبر نوری محور نیکشهر- بنت را قطع کرده است.
رئیسی تصریح کرد: بخاطر بالا بودن حجم سیلاب هم اینک امکان ورود به بستر رودخانه وجود ندارد و تلاش بر این است در اولین فرصت با ترمیم یا جایگزین کردن فیبر نوری برای نرمال شدن خدمات تلفن و اینترنت اقدام شود.
وی با بیان اینکه بخشی از فیبر نوری در محل پل هیتان به طرف بنت بازسازی شده ولی بعلت قطعی دوم فیبرنوری در کیلومتر 36 ارتباطات بنت و دهستانهای ملوران و چاهان نرمال نشده است، خاطرنشان کرد: گروه اعزامی مخابرات برای حل مشکلات فیبرنوری آماده است تا با ترمیم خطوط در کمترین زمان ممکن مشکل را حل کنند.
وی گفت: همه رودخانه های فصلی نیکشهر طغیان کرده و سیلاب اجازه تردد نمی دهد و به دلیل عدم وجود پل فقط هوایی امکان دسترسی به روستاها وجود دارد.

 منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + دوازده =

دنبال کنید @ اینستاگرام