خانه جزیره‌ای؛ یک اثر هنری در نروژ! (+عکس)

پوشش چوبی خانه از یک تولید کننده چوب نروژی تحت عنوان کمپانی کبونی تامین شده است که در برابر گرما مقاومت قابل توجهی داشته و طی گذر زمان به خاکستری تغییر رنگ می دهد.

مجله آنلاین موبنا؛ رکسانا دانیالی – یک استودیو معماری نروژی به نام آتلیر اسلو اقدام به طراحی و ساخت خانه ای تحت عنوان “خانه جزیره ای” کرده است که در امتداد خط ساحلی جنوبی یکی از جزایر(Skåtøy) این کشور قرار دارد. این مکان اعجاب انگیز با تخته سنگ های صاف و یا منحنی شکل خود که به سوی اقیانوس کنار یکدیگر ردیف شده اند، شناخته می شود. از آن جایی که خانه جزیره ای مورد بحث نیز چشم انداز بی نظیری به این آرایش جغرافیایی دارد، توجه متخصصین معماری را به خود جلب کرده است. فضای درونی و بیرونی خانه توسط پله هایی از جنس بتن مرزبندی شده اند.

سبک ساخت و ساز منحصر به فرد خانه باعث شده است که نور طبیعی و کافی در اکثر ساعات روز در اختیار ساکنین قرار بگیرد. همچنین اگر نگاهی به نمای بیرونی این مجموعه داشته باشید، ترکیب هنرمندانه ای از چوب و شیشه را مشاهده خواهید کرد که هماهنگی کاملی با فضای ساحلی منطقه دارد. پوشش چوبی خانه از یک تولید کننده چوب نروژی تحت عنوان کمپانی کبونی تامین شده است که در برابر گرما مقاومت قابل توجهی داشته و طی گذر زمان به خاکستری تغییر رنگ می دهد. این پروژه با ساختمانی به مساحت 70 متر مربع و در زمینی به مساحت 700 متر مربع ساخته و در سال 2018 نیز تکمیل شد.

 منبع: پول نیوز 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام