پیگیری های وزیر ارتباطات جواب داد

پایانی بر ستاره – مربع های مزاحم

پس از پیگیری های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت توسکا دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تبلیغ خدمات ارزش افزوده از حیطه فعالیت های این شرکت خارج و در کوتاه مدت محدود به برخی برنامه هایی خواهد بود که تولید و ساخت آنها از قبل برای ایام نوروز انجام گرفته است.

مجله آنلاین موبنا – ماجرای قراردادهای شرکت توسکا با سازمان صدا و سیما که با تبلیغ کدهای دستوری ستاره – مربعی در برنامه‌های تلویزیونی، انتقادهای بسیاری را به بار آورده بود، با ورود وزیر جوان خاتمه یافت.
بحث‌های مربوط به این ماجرا زمانی داغ شد که «محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از دستکاری آرایش یکی از نظرسنجی های تلویزیون خبر داد.
پس از افشای این ماجرا، مطالبه گری‌ها برای شفافیت درخصوص نظرسنجی های مبتنی بر USSD و تبلیغات ارزش افزوده آغاز شد و با پیگیری‌های صورت گرفته، به نظر می رسد بساط ستاره – مربع ها از تلویزیون و جیب مردم برچیده شده باشد.
در بیانیه شرکت توسکا در این ارتباط آمده است: با عنایت به دغدغه های مطرح شده در زمینه فعالیت های شرکت توسعه کسب و کار توسکا، انجام اصلاحات در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.
بیانیه می‌افزاید: تبلیغ خدمات ارزش افزوده از حیطه فعالیت های این شرکت خارج و در کوتاه مدت محدود به برخی برنامه هایی خواهد بود که تولید و ساخت آنها از قبل جهت ایام نوروز صورت گرفته است.
توسکا ادامه می‌دهد: تغییر مدل کسب و کار توسکا در دستور کار بوده و به زودی نحوه عملیاتی شدن مدل جدید اطلاع رسانی خواهد گردید.
بیانیه می‌افزاید: سیاست جدی این شرکت مبتنی بر حمایت از کسب و کارهای نوپا و کمک به رشد بازار خواهد بود و این شرکت همچون گذشته تمام تلاش خود را در جهت تامین رضایت مخاطبان محترم به کار خواهد گرفت.
پیشتر وزیر ارتباطات در صفحه توئیتر خود با انتقاد از فعالیت‌های این شرکت نوشته بود: از ابتدای دولت دوازدهم به دو نماینده دولت از 5 عضو در هیات ‌مدیره همراه اول اعلام کرده‌ایم که قرارداد تجاری شرکت توسکا با صداوسیما با مدل فعلی برای کسب وکارهای نوپا مضر و به لحاظ اقتصادی تماما به ضرر همراه اول است و باید خاتمه یابد. در مورد حق‌الناس کوتاه نمی‌آیم.

 منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام