طراحی متفاوت یک موزه در ترکیه! (+عکس)

برای طراحی این مجموعه توجه زیادی به استفاده از عناصر محلی و همچنین الهام برداری از بافت سنتی منطقه شده است. در واقع می توان موزه مدرن عودون پازاری را یک نماد فرهنگی جدید در استان اسکی شهر دانست.

مجله آنلاین موبنا؛ رکسانا دانیالی –  موزه مدرن عودون پازاری که در استان اسکی شهر (شمال غربی ترکیه) واقع شده است، در ماه ژوئن سال 2019 افتتاح خواهد شد. طراحی این مجموعه منحصر به فرد را معمار سرشناس ژاپنی به نام کنگو کوما بر عهده گرفته است. موزه نام برده با مساحت 4،500 متر مربع، خانه آثار مدرن و معاصر منحصر به فردی از دهه 1950 تاکنون خواهد بود.

برای طراحی این مجموعه توجه زیادی به استفاده از عناصر محلی و همچنین الهام برداری از بافت سنتی منطقه شده است. در واقع می توان موزه مدرن عودون پازاری را یک نماد فرهنگی جدید در استان اسکی شهر دانست. کنگو کوما معتقد است که در قلب این پروژه، تمایلی برای ایجاد یک ارتباط مستحکم میان مردم و هنر نهفته است. وی می گوید: “قصد ما این بود که ساختمان مورد نظر بتواند تاریخ شهر تولد خود را به خوبی بازگو کند. به همین علت تا اندازه زیادی بر سلایق متنوع مردم محلی متمرکز شدیم”

موزه در سه طبقه طراحی شده که ورودی آن در پایین ترین سطح شامل یک فضای نمایشی بزرگ است. در طبقات فوقانی نیز چندین اتاق کوچک به چشم می خورد که برای کارهای هنری در ابعاد محدودتر مناسب هستند. این در حالی است که فضای گسترده تعبیه شده در طبقه همکف، برای برگزاری نمایشگاه های مهم و پر بازدید اختصاص یافته است.

 منبع: پول نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام