طرح ترافیک 97 سه ماه تمدید شد

شهرداری تهران پس از 11 ماه حاضر به انتشار لیست کامل طرح ترافیک خبرنگاران نیست.

مجله آنلاین موبنا – رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران در ارتباط با میزان و همچنین زمان ثبت‌نام طرح ترافیک خبرنگاران در سال۹۸ ، بابیان اینکه اعتبار طرح ترافیک 97 بدلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم در شهرداری تمدیدشده افزود: شهرداری پس از 11 ماه هنوز حاضر به انتشار لیست کامل خبرنگارانی که طرح گرفته‌اند، نشده است.
محمدعلیخانی با اشاره به مصوبه‌ شورای شهر تهران در ارتباط با طرح ترافیک سال آینده اظهار کرد: دستورالعمل طرح ترافیک خبرنگاران در کمیسیون مشترک عمران و حمل‌ونقل و فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تهیه شد. در این دستورالعمل یک کارگروه پیش‌بینی‌شده است که درباره نحوه توزیع طرح ترافیک خبرنگاران و سهمیه مربوطه تصمیم‌گیری می‌کند.
علیخانی در پاسخ به این پرسش که آیا سهمیه خبرنگاران در طرح ترافیک سال آینده تغییر می‌کند یا خیر، افزود: در این زمینه هنوز تصمیم‌گیری نشده است اما بعید می‌دانم که سهمیه طرح ترافیک سال آینده خبرنگاران نسبت به سال جاری کاهش یابد.
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران ادامه داد: طرح ترافیک خبرنگاران در سال آینده نیز با تخفیف 90 درصد در اختیار آنها قرار خواهد گرفت، ضمن اینکه فرایند ثبت‌نام از خبرنگاران متقاضی طرح ترافیک خبرنگاری از طریق معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران انجام می‌شود.
وی در مورد زمان ثبت‌نام از خبرنگاران متقاضی در طرح ترافیک خبرنگاری اظهار کرد: زمان ثبت‌نام اوایل اردیبهشت‌ماه سال آینده خواهد بود، علاوه بر اینکه کارگروه اشاره‌شده تاکید بر شفاف‌سازی در فرآیند ثبت‌نام از خبرنگاران در طرح ترافیک دارد و باید اسامی خبرنگاران به همراه رسانه فعالیتشان در سامانه حمل‌ونقل منتشر شود.
علیخانی اظهار کرد: کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران امسال نیز به صورت ویژه پیگیر انتشار اسامی خبرنگاران به همراه نام رسانه‌هایشان در سامانه اشاره‌شده بود که متاسفانه مسئولان معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران تا امروز این کار را عملیاتی نکردند. شورای شهر تهران همچنان پیگیر این موضوع بوده و این لیست باید منتشر شود و در غیر این صورت مجدداً به معاونت مربوطه و حتی شهردار تهران تذکر خواهیم داد.
شنیده‌های خبرنگار ما درباره طرح ترافیک سال جاری خبرنگاران از قرارداد 120 میلیون تومانی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری با یک کارمند راه‌آهن برای بررسی صلاحیت خبرنگاران حکایت دارد و جامعه رسانه‌ای و متولیان حوزه مطبوعات کشور بارها نسبت به تصمیمات غیر کارشناسی مدیرعامل مستعفی راه‌آهن که مسئولیت معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران را برعهده دارد، انتقاد کرده‌اند. این عضو شورای شهرتهران قول داده از تکرار چنین تخلفاتی در اعطای مجوزهای سال آینده جلوگیری خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام